Rozbuší-li se srdce po hádce se spolupracovníkem nebo s neposlušným dítětem, může stoupnout hladina adrenalinu a zrychlit krevní oběh. Není to nic hrozného, protože tato reakce provází situace, kdy je zapotřebí rychle se rozhodnout a vyřešit vše k oboustranné spokojenosti. Problém může nastat, vybočí-li srdce ze svého pravidelného rytmu a nemá k tomu žádný důvod. Měli bychom vědět, že srdeční arytmie potká během života až sedmdesát procent lidí a poleká i ty nejotrlejší. Člověku je pak doopravdy hůře, protože zpanikaří. Většinou se jedná o odchylku, která není životu nebezpečná, a některý člověk si ji dokonce nemusí uvědomit. Na vině vesměs bývá nějaká neurotická porucha, kterou lze odstranit vhodnou životosprávou, sníženým životním tempem, odbouráním stresu, vyřešením rodinných a pracovních problémů, pitím bylinkových čajů a podobně.

Srdeční arytmie bývá varující pro ty, co mají další nepříjemné příznaky. Může se jednat o nevolnost, bolest v oblasti hrudníku, ramen nebo zad. Problém je lépe svěřit do rukou lékaře. Odborné vyšetření takřka vždy odhalí příčinu a může zabránit tomu nejhoršímu.

Srdeční arytmii vyvolává řada situací. Jednou z nich je snaha o dosažení maximálního výkonu za každou cenu. Ať už se jedná o pracovní nebo sportovní výkon, nepřiměřená snaha se nemusí vyplatit. Pozor také na dlouhodobý stres, nedostatek odpočinku, málo pohybu, nevhodnou stravu, alkohol, kouření, přehnané pití kávy, přesolená jídla, nedostatek draslíku, ale i překotné změny počasí. Poplach dokáže vyvolat vysoký krevní tlak, nekvalitní spánek, dlouhá jízda autem a podobně. Člověk by neměl panikařit, ale ani neponechávat nic náhodě s tím, že to nějak dopadne.
(vít)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2469892
DnesDnes307
VčeraVčera674
Tento týdenTento týden307
Tento měsícTento měsíc1522

Partnerské weby

apartman banner