Moje známá si koupila krásný dům, ale spokojená v něm není. Tvrdí, že nikdy ji tak netrápily zdravotní neduhy, jako když se přestěhovala. Je to možné? Opravdu existují domy plné negativní energie? Není to jenom náhoda?“ ptá se čtenářka Jaroslava z Českých Budějovic.

Ano, možné to je. Zvláštní je historie jedné vily stojící kousek za Prahou. Před II. světovou válkou ji postavil bohatý obchodník. Navenek to není dům nijak výjimečný. Byl však stižen jakousi podivnou kletbou. Všichni jeho původní obyvatelé předčasně zemřeli. Nejprve obchodníkova nejmladší dcerka v devíti letech na zápal plic. Za dva roky se na věčnost odebral syn – v šestnácti letech zahynul při tragické nehodě v Německu. Ve čtyřiceti letech zemřela neteř manželky obchodníka, která obývala první patro vily. Byla sražena a usmrcena projíždějícím autem.

Všichni se již jen modlili, aby děsivá série úmrtí přestala. Nábožensky celkem vlažná rodina začala opět docházet do kostela, nešetřila na milodarech pro chudé. Během války byl zabit otec rodiny. Nejstarší dcera s matkou odjely v roce 1946 do ciziny a ve vile se zabydlel manželův bratr. K úmrtím už nedocházelo, ale v roce 1948 byli obyvatelé vystěhováni jako třídní nepřátelé státu z honosného domu do zatuchlého žižkovského činžáku.

Podobných případů je celá řada. Proslulý záhadolog a cestovatel Dr. Arnošt Vašíček se kdysi zajímal o prokletý zámek Miramar na jadranském pobřeží. Jako osobní dar ho nechal postavit císař František Josef I. pro svého bratra arcivévodu Maxmiliána. Všichni obyvatelé zámku zahynuli v cizině nepřirozenou smrtí.

Jsou snad některé stavby prokleté již před svým vznikem proto, že byla vybrána nevhodná lokalita? Možné to je...

JIŘÍ NOVÝ

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2523052
DnesDnes615
VčeraVčera787
Tento týdenTento týden2154
Tento měsícTento měsíc14820

Partnerské weby

apartman banner