Je známo, že lysohlávky či některé druhy muchomůrek jsou halucinogenní. Někde jsem však četl, že se u některých přírodních národů používají při tajemných seancích. Víte o tom něco více?“ ptá se čtenář Luděk z Českolipska.

Máte-li zájem, notnou dávku štěstí a vlivné známé, můžete se v Jižní Americe dostat na tajemnou seanci, jakýsi posvátný houbový obřad. Jeden náš známý se na něm před více než dvaceti lety seznámil s uhrančivou léčitelkou. Tato „curandera“ byla také čarodějkou, věštkyní a šamankou. Při jedné seanci se jí údajně zjevil aztécký hřmotící Bůh a sdělil jí jakási pradávná mystéria ohledně hub, která zná jen hrstka jedinců.

Ještě fantastičtější a vysoce nebezpečné prožitky způsobuje konzumace obyčejných holubinek a hřibů satanů na Nové Guineji. Jejich požití vám přivodí dočasnou slepotu, ztrátu hlasu či zuřivost, případně se dostanete do kataleptického stavu. „Svaté houby“ otevírají za pomoci magických rituálů zavřené dveře třináctých komnat lidského podvědomí. Mohou navodit i jasnozřivost či kontaktovat bytosti „odjinud“.

Halucinogenní houby (například muchomůrky) používali i šamané na Sibiři, Čečeni, Ujgurové či indičtí Árjové. Strach z omamných plodů lesa měla i svatá inkvizice, označovala je za nástroj ďáblův. Proč? Protože díky změněným stavům vědomí jejich konzumenti mohli nahlížet do budoucnosti nebo do paralelních světů? Či mohli snadno využívat „pekelné“ informační pole? I to je možné.

JIŘǏ NOVÝ

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2505676
DnesDnes145
VčeraVčera590
Tento týdenTento týden3928
Tento měsícTento měsíc17022

Partnerské weby

apartman banner