Je to skoro rok, co jsme psali o „zlobivém“ zjevení z Medžugorje. Zdejší mariánský přízrak v té době nebyl oficiálně církví uznán. Teď již ale je. Co způsobilo radikální obrat Vatikánu?

Podle katolické církve a papeže je tedy Panna Maria pravá a na kultovním místě v Medžugorje se

smějí pořádat oficiální poutě. Vše ale začalo stížnostmi regionálních kněží a biskupů. Vatikán tento fenomén zkoumal dlouhých šest let, poté do Hercegoviny vyslal významného odborníka a specialistu – arcibiskupa Henryka Hosera. Podle jeho a předchozích zjištění madona prý nebyla Bohorodičkou z evangelií. A tak se rozhořel spor, v němž biskupové stáli při Vatikánu, medžugorští františkáni zase při věřících, kteří trvali na pravosti zjevení.

Z Vatikánu však letos přišla překvapivá zpráva, že Panna Maria Medžugorská byla speciální vatikánskou komisí zařazena mezi pravá zjevení. To samozřejmě mnohé přimělo k hledání důvodu, proč se tak stalo. Podle některých spekulací prý Bohorodička právě oním „zlobením“ demonstrovala svou nespokojenost, když Vatikán vize zpochybňoval. Také se říká, že některým kontaktérům madona pohrozila vypuknutím sociálních nepokojů, pokud její zjevení nebude prohlášeno za pravé.

Ať tak či tak, do Medžugorje každoročně zavítaly až dva miliony poutníků a teď lze očekávat ještě větší zájem věřících. A nebude divu, když Panna Maria Medžugorská dokázala změnit názor samotného papeže a celého Vatikánu.

(nov)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2585186
DnesDnes827
VčeraVčera886
Tento týdenTento týden4079
Tento měsícTento měsíc15550

Partnerské weby

apartman banner