Opravdu unikátním světcem je svatý Leopold Mandič. Narodil se v roce 1866 a zemřel v roce 1942. V roce 1983 byl tehdejším papežem Janem Pavlem II. svatořečen. Pouhých 135 centimetrů vysoký kněz a řeholník byl postavou naprosto výjimečnou a velmi charismatickou. Snad jen legendární otec Pio mu mohl v oné době

konkurovat.

Leopold Mandič přišel na svět v Castel Nuovo v Dalmácii. Dnes toto město nese název Harceg Novi a přísluší k Černé Hoře. Mandičova maminka pocházela z italského šlechtického rodu, ale přesto rodina s dvanácti dětmi třela bídu s nouzí. Proto Leopold již v 16 letech vstoupil do kapucínského semináře v Udine, aby mohl vystudovat. Hovořil osmi jazyky, chtěl se stát misionářem, ale kvůli malému vzrůstu, vadě řeči a chatrnému zdraví ho generální představení řádu nedoporučili. Páter tedy sedával ve zpovědnici, častokrát až 15 hodin denně. Pomáhal hříšníkům a současně působil jako výtečný církevní psycholog. Uděloval mírná rozhřešení, část viny brával na sebe. Je jasné, že podobná psychická zátěž mu ještě zhoršovala křehké zdraví.

Již během svého života měl tento charismatický člověk několik božích vizí, údajně čelil i četným útokům démonů. Otec Leopold naplno využíval svých výjimečných schopností, například dokázal nahlížet do lidských duší. Uměl číst v osudech lidí, s nimiž se potkal poprvé v životě. Dalším darem shůry byla páterova schopnost uzdravovat některé nemocné. Ke spisům ohledně svatořečení byl přiložen i dokument o zázračném uzdravení dívky z roku 1928. Páter Mandič tehdy zaslechl, že poblíž umírá na zákeřnou chorobu zbožné děvče. Poprosil o obyčejné jablko, požehnal ho a poslal rodičům umírající. Řekl doslova: „Dejte jablko děvčátku a Matička Boží je uzdraví.“ Dívka ovoce snědla a skutečně se začala uzdravovat. Lékaři nevěřícně kroutili hlavami.

V jedné prorocké vizi budoucí světec spatřil hořící Itálii, všude tekla krev. Přítomní se ho ptali na osud Padovy a kapucínského kláštera. Otec Mandič řekl, že město bude zničeno, také klášter nepřežije, ale jeho cela ano. Proroctví, které vyslovil v březnu roku 1932, se o 12 let později do puntíku vyplnilo. Během II. světové války bomby zničily město i klášter, jen Leopoldova cela zůstala netknuta. Také na Padovu padaly bomby a v ulicích skutečně tekla krev, jak kněz předpověděl. To ale páter již dva roky nežil.

Jak je možné, že s takovou přesností „trefil“ konkrétní událost? Dokázal se tento drobný kapucín „napojit“ na vesmírné informační pole? Dokázal nahlížet do budoucnosti? To už se nedozvíme...

JIŘÍ NOVÝ

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2552713
DnesDnes352
VčeraVčera666
Tento týdenTento týden3630
Tento měsícTento měsíc2889

Partnerské weby

apartman banner