Poslední roky to vypadá, jako by se počasí zbláznilo – parná vedra střídají zkázonosné lijáky, v listopadu kvetou mnohé rostliny, o Vánocích prší a na jaře padá sníh. Jenže vrtkavé počasí děsilo již naše prapředky. A jak vidí tyto změny počasí

dnešní odborníci?

Jedna část vědců straší globálním oteplováním, druhá ochlazováním planety a možným návratem „malé doby ledové“. Kdyby si učenci alespoň trochu všímali astrologie, zjistili by, že již naši předci měli – zdá se – jasno. Na lidské osudy i tvář naší planety prý mají kromě Slunce a Měsíce významný vliv i dvě obří planety – Saturn s Jupiterem. Zabírají většinu hmotnosti naší planetární soustavy, tedy přibližně 92 procent.

Vraťme se ale k počasí. Právě tyto dvě planety údajně významně ovlivňují pohyb Slunce, nestabilitu jeho oběžné dráhy. Zjednodušeně řečeno, kdyby dvojice „obrů“ neexistovala, byl by klid. Saturn s Jupiterem se totiž pravidelně setkávají v jakémsi „zákrytu“ od Slunce, což se děje přibližně každých 20 let. Slunce se vychyluje a „zlobí“. V období aktivního maxima na Zemi nastává poklid (i když jen relativní), čas hojnosti a prosperity. Když se ohlásí sluneční minimum, je zle. Podnebí se ochlazuje, lidstvo je náchylné k válkám, bouřím a revoltám, hrozí i hladomor.

A co nás tedy čeká? Sluneční energetické minimum potrvá do roku 2028 a bude doprovázeno společenskou nestabilitou a výkyvy jednotlivých ekonomik, stejně jako rychlými proměnami klimatu. Přibližně v letech 2038 – 2041 bude sluneční aktivita stoupat a pro lidstvo by mělo nastat období výrazné prosperity, tzv. cyklus géniů. V závěru 21. století by mělo dojí k zásadní proměně života na Zemi.

(nov)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2550862
DnesDnes397
VčeraVčera641
Tento týdenTento týden1779
Tento měsícTento měsíc1038

Partnerské weby

apartman banner