Hřbitůvek ve středočeských Noutonicích pochází ze 14. století a je opředen legendami. Slabším povahám se nedoporučuje sem po setmění vkročit, protože se tu děje něco nevysvětlitelného. Mohl by je vyděsit údajný křik a sténání mezi

náhrobky, podivné posouvání kamenných desek na hrobech, dupání tajemných bytostí, které zde, jak se zdá, běhají mezi náhrobky.

Největší podíl na strašidelné atmosféře má prý tragicky zesnulá hraběnka Barbara Dlauhovesky von Langendorf. Tato poslední majitelka statenického zámku prý nenachází klidu a pokoje. Pro svou zlou povahu byla svými poddanými velice nenáviděna. Bloudí zde její duše? Hraběnka zemřela totiž poměrně mladá v 60. letech předminulého století. Zabila se pádem z koně a spekuluje se, že jí k tomu někdo pomohl třeba tím, že přes cestu umístil překážku.

Opravdu na noutonickém hřbitově straší? Senzibilové tvrdí, že ano, a místo je prý prodchnuto paranormálními jevy a negativní energií. Přispívají k tomu i zde pohřbení sebevrazi a lidé, kteří odešli ze života rukou vraha.

Anebo je to pouhá legenda, ke které každá generace přidala svou strašidelnou historku?

(st)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2587990
DnesDnes385
VčeraVčera852
Tento týdenTento týden1237
Tento měsícTento měsíc18354

Partnerské weby

apartman banner