Podle pověstí se Bílé nebo Černé paní vyskytovaly na padesáti tuzemských hradech a zámcích. Možná jich bylo i daleko více. Bílá paní z Jindřichova Hradce patřila mezi strašidla oblíbená. Tak se za ní vypravme. Dobrá paní prý

pomáhala chudým, dokonce jim o Velikonocích vyčarovala kaši. Ve skutečnosti se jednalo o středověkou „charitu“, sladké kaše vařili kuchtíci z rozkazu majitelů panství. Jeden z dědiců (Jáchym) tradici porušil a v roce 1565 se utopil v Dunaji u Vídně. Podle pověsti byl potrestán právě Bílou paní.

Energetické otisky

Dáma z onoho světa se v Hradci zjevovala za tmy, občas ji lidé vídali i o polednách. Takové zjevení prý zaručeně signalizovalo jisté potíže a nesnáze na panství, třeba neúrodu či rebelie a hádky. Fenomén podobných bytostí je vysvětlován docela prostě. Jde o tzv. „energetické otisky“, které zůstávají v interiérech a exteriérech. Pokud je vhodná doba, dojde k jehlovité materializaci. Užaslá veřejnost pak sleduje přehrávání dávných dějových záznamů. Přehrávají se jako smyčka z videa, neustále dokola, ale jen někdy jsme schopni je zaregistrovat. Lidské oko je nedokonalé, byť tvrdíme pravý opak. Někdy proto jen slyšíme vzdechy, kroky, hlasy, smích a obraz nejsme schopni přijímat. Velmi citlivá jsou na podobné jevy zvířata, například psi.

Proč jsou zde kacířské obrazy?

Jindřichův Hradec jsme si již v minulosti připomínali v souvislosti se zdejšími kostelními malbami. Jsou také ze středověku, leč velmi podivné, primitivní. Údajně znázorňují ďábly a démony. Badatelům však spíše připomínají vědecký tým. Najdeme zde i muže u „počítače“ a velmi podivné symboly, snad nějaký primitivní záznam DNA. Katolická církev kacířské kostelní obrazy v chrámu Páně ponechala. To není obvyklé.

Znali snad tehdejší duchovní otcové jejich tajemství? Věděli, že zobrazují velmi důležité informace, které se budou hodit budoucím generacím? Nebo snad zašifrované informace středověká církev dokonce používala? A k čemu? Tajemství zůstalo nerozluštěno.

JIŘÍ NOVÝ

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2698794
DnesDnes122
VčeraVčera704
Tento týdenTento týden2312
Tento měsícTento měsíc13628

Partnerské weby

apartman banner