Některé události mohou působit nevěrohodně, ale podle jejich aktérů se doopravdy staly. Londýnský řidič Collin Borzowski rozvážel 23. července 1978 ve svém chladicím voze mražené produkty po londýnských restauracích. Kolem půlnoci musel zastavit auto, protože

mu přední sklo zalepilo husté bláto. Když vylezl z vozu, zjistil, že je to jakási lepkavá kaše, která není nijak cítit, ale nejde smýt. Náhle nad jeho hlavou něco zarachotilo a oslnivě vzplanulo. Odněkud se začaly sypat krátké, ostré hřebíky.

Když přijeli policisté, ukázalo se, že hřebíků je okolo 300 kilogramů. Muži zákona Collina nejprve podezřívali, že je to jeho práce a že na sebe chce upozornit v honbě za slávou. Ještě té noci však museli změnit názor, protože v nočních ulicích Londýna bylo mnoho dalších dopravních prostředků „odstřelováno“ krátkými hřebíky. A „výsadek“ hřebíků se konal v tu dobu i ve Francii, Portugalsku a Itálii. Tentokrát však šlo o dřevěné, tesařské.

Policie (angažovali se ale i vědci), začala horečně pátrat, kterému státu patří vzdušné balony, z nichž byly případně hřebíky rozhazovány. Měla totiž podezření, že se jedná o nějaký druh nové zbraně. Zároveň prý ti, které pokryla řídká obtížně odstranitelná kaše, velmi rychle umírali na akutní leukémii nebo rakovinu kůže. Dodnes není jasné co, nebo kdo, měl tento jev na svědomí.

(ksa)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2470887
DnesDnes99
VčeraVčera623
Tento týdenTento týden1302
Tento měsícTento měsíc2517

Partnerské weby

apartman banner