Pokud vesmír leží v rovině prostoru, pak se paralelní světy musí nacházet v rovině času. Je stále více zřejmé, že prostor i čas jsou ekvivalentní dimenze vesmíru, tedy dokud se nenaučíme ovládat čas, dozvíme se pouze o malé části prostoru okolo nás.

 

Odkud přišla Irina?

V roce 1994 se ve Voroněži objevila mladá žena Irina, která se v obchodě snažila zaplatit sovětskými penězi. Když si ale uvědomila, že je v nějakém neznámém světě, začala spolupracovat s policií, které odevzdala svůj sovětský pas. Ten byl vydaný v roce 1993. Snažila se vysvětlit, že žije v úplně jiném světě. V něm se podle její výpovědi v roce 1991 konalo referendum, které umožnilo zachování SSSR. O rok později se americký dolar zhroutil a v roce 1992 zažil Sovětský svaz bezprecedentní vzestup, který se nazýval ekonomický zázrak. Tento příběh se dá vysvětlit i tím, že si jej žena celý vymyslela. Ovšem druhý příběh už tak snadno vysvětlit nelze, má totiž několik svědků.

Nepochopitelné zmizení vesnice

Jde o ruskou „vesnici duchů“ Mariin háj, kde se velmi dobře dařilo rybářům. Na počátku 20. let minulého století, když se v Sovětském svazu rozvinulo Leninovo přerozdělování potravin, se stala bohatá vesnice terčem nájezdu úředníků, kteří ji chtěli vyplundrovat. Do prosperující vesnice vyrazila armáda, aby odvezla materiální zásoby. Ovšem stala se podivná věc. Když se vojáci blížili k místu, kde se Mariin háj nacházel, nenašli jej. Na místě nebylo vůbec nic, co by připomínalo bohatou vesnici. Ta se však pak ještě několikrát objevila a zase zmizela. Nikdo si to nedokázal vysvětlit. Když ale vláda vyslala znovu dobře vyzbrojený oddíl, aby se s touto anomálií vypořádal, zmizela vesnice navždy.

Záhada čeká na vysvětlení

Na základě těchto i mnoha dalších překvapivých skutečností se vědci pokoušejí vysvětlit, co to vlastně jsou paralelní světy. Kam zmizela vesnice? Kde se vzala Irina? Někteří se domnívají, že řešení těchto záhad je pro lidstvo mnohem důležitější než poznávání vesmíru. Při dokázání existence paralelních světů by totiž podle vědců nemělo být nemožné cestování v čase apod.

Jaroslav Svoboda

Foto: archiv a Pixabay

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2469960
DnesDnes375
VčeraVčera674
Tento týdenTento týden375
Tento měsícTento měsíc1590

Partnerské weby

apartman banner