Masáž hrála významnou roli v životě starověkých civilizací a je vlastně nejstarší léčebnou metodou. Ve starověkém Řecku byla původně spojena především se sportem, ale postupně překročila práh do světa lékařské vědy. Věhlasní řečtí lékaři se řídili Hippokratovým

heslem „Lépe nemoci předcházet, než ji léčit“ a s úspěchem zařadili masáž k nejvýznamnějším prostředkům prevence. Hippokratés, žák zakladatele medicíny a lékařské masáže Herodika, řekl: „Lékař musí vědět mnoho věcí, ale rozhodně potřebuje umět správně masírovat.“ K vybavení pro masáž neodmyslitelně patřily lahve s olejem, bronzová nebo dřevěná „stlengida“ - plochý nástroj pro stírání přebytečného oleje z těla, a „pudr“ - křídový prášek, skladovaný ve speciálních místnostech zvaných „konistérion“. Masáž začínala jemným třením těla nasucho nebo jen s minimálním množstvím oleje. Důvodem bylo zklidnění psychiky zároveň s přípravou organismu k aktivní spolupráci. Následovalo použití oleje nebo „pudru“, popřípadě obojího. Rolí oleje i pudru bylo na dobu masáže jemně uzavřít póry kůže, zabránit nadměrnému pocení, udržet tak tělo v ideální teplotě a snížit reakci v podobě únavy.

Antická masáž patří k novinkám v České republice. Velmi příjemná a účinná celostní masáž, založená na metodách starořeckých lékařů, sestává z několika fází a kombinuje několik technik:

„Suchá masáž“ obsahuje cílené tlaky a vibrace, které mají za cíl počáteční „pasivní mobilizaci“ těla, uvolnění a prokrvení.

Masáž magnesiovým pudrem za použití měkkých kartáčů sleduje přirozenou strukturu svalů. Cílem je stimulace kožní mikrocirkulace, což je proces přinášející pohodu a pocit omlazení těla. Magnesiový pudr udržuje tělo v ideální teplotě a jemná absorpce hořčíku má příznivé účinky pro správnou činnost svalů a nervů i pro zmírnění příznaků únavy.

Masáž mandlovým olejem je kombinací masáže zad klasické a reflexní, včetně masáže jednou baňkou nebo lávovým kamenem. Hippokratés byl přesvědčen, že chladná místa na těle mohou být nemocná a je třeba je zahřát. Mandlový olej výrazně zvyšuje kvalitu pokožky, a přitom nezanechává na těle pocit mastnoty.

Po masáži zad následuje olejová masáž nohou a břišní oblasti. Přebytečný olej masér jemně stírá plochým dřevěným nástrojem, čímž vzniká další efektivní masážní pohyb. Celou proceduru uzavírá masáž hlavy, v antice nazývaná „tření smutku“ díky pozitivnímu působení na hladinu serotoninu, a tím navození příjemných pocitů.

Antickou masáž naleznete v nabídce Sanatoria Europa Teplice. Kontakty: tel.: 603 501 306 nebo 417 532 672, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..                

(sou)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2499937
DnesDnes231
VčeraVčera776
Tento týdenTento týden2627
Tento měsícTento měsíc11283

Partnerské weby

apartman banner