Paní Milada R. z Českého Krumlova v dopise požádala: „Nedávno jste psali o geopatogenních zónách. Může někdo zasvěcený podrobněji popsat, jak takové zóny působí na člověka, na rostliny nebo zvířata?“

Vliv geopatogenních zón (GPZ) na člověka se může projevovat leckdy jen chvilkově. Samozřejmě záleží na délce

expozice, tedy na tom, jak dlouho se jedinec v prostoru záření zóny nachází.

Jak poznat, že se v naší blízkosti GPZ nachází?

Je třeba všímat si signálů. Někdy se nám třeba (nebo někomu z naší rodiny) nechce chodit spát do postele, nebo se často budíme, nějak nemůžeme najít vhodnou polohu pro klidný spánek. Signálem je také to, že se každé ráno probouzíme nevyspalí, s kruhy pod očima, jsme unavení. V některých zónách se nám mohou zdát i špatné sny. Nejsme-li takto unavení a cítíme se dobře, jestliže spíme někde jinde (během dovolené, o víkendech mimo domov), měli bychom někoho požádat o lokalizaci GPZ v našem bytě. Není na co čekat, lepší je prevence, protože záření geopatogenních zón stojí velmi často za vznikem vážných zdravotních potíží. 

Dříve panovala představa, že je záření GPZ příčinou jen nádorových onemocnění. Dnes již víme, že je zdrojem celé řady zdravotních problémů. Je možné říct, že GPZ některé z nás pronásledují již od narození, dokonce na nás mohou působit ještě dříve, kdy se teprve připravujeme na vstup do našeho světa v matčině lůně. Za těchto okolností, pokud leží budoucí maminka v GPZ, se děti projevují nadměrným kopáním, zejména v nočních hodinách. Malé děti jsou totiž na záření GPZ velmi citlivé. Miminka v postýlkách, které jsou postaveny na GPZ, často pláčou a nejsou k utišení. V postýlce se neustále otáčejí, jsou neklidné. Starší děti pak utíkají ze své postele za rodiči. Samozřejmě, že pak takové děti mají oslabenou imunitu a jsou více nemocné. Pobyt v GPZ během spánku také může u někoho způsobovat nadměrné pocení. Zvláště nachází-li se GPZ v oblasti jeho horní části těla, může se budit s hlavou celou mokrou od potu.

Jaké nemoci dlouhodobý pobyt v GPZ způsobuje?

Jde o opakované angíny, astmatické problémy, vyšší krevní tlak, bušení srdce, různé otoky, záněty žil, žaludeční potíže, leukémii, růst cyst a nádorů aj. U diabetiků může stát za zvýšením hladiny cukru. Záření GPZ má rovněž na svědomí bolesti páteře a hlavy či kloubů a jiné problémy. Vše samozřejmě záleží na tom, jakou frekvenci zóna vyzařuje a na jaké frekvenci pracuje naše tělo a naše orgány.

GPZ mohou být každopádně i příčinou únavového syndromu a syndromu cukání nohou,  nebo také neplodnosti u žen. Záření GPZ dokáže usmrtit střední a slabší spermie, záleží na intenzitě vyzařování. Řešil jsem několik případů, kdy mladí lidé nemohli počít dítě. Po odrušení GPZ v jejich ložnici paní byla do tří měsíců gravidní. Z toho jsem měl velkou radost. Ten pocit, když někomu pomůžete k tomu, aby mohl mít vlastní děti, je, alespoň pro mne, vždy velice zvláštní. Je třeba brát v úvahu to, že pokud leží v GPZ oba manželé, tak spermie muže jsou, jak se říká, „líné“ – oslabené, a u ženy jsou pak již zářením zcela usmrceny.

Zářením GPZ může také dojít k oddělení jednotlivých stopových prvků, což rovněž vyvolá řadu onemocnění. Jde například o oddělení vápníku od železa, zinku, magnesia a dalších prvků. To může ovlivnit látkovou výměnu, sedimentaci krve atd. Může tím být ovlivněn i endokrinní systém. Je-li narušeno spojení mezi hypotalamem a hypofýzou, může být vyřazen systém, který koriguje obsah vápníku v krvi.

Nejhorším důsledkem záření GPZ je tvorba novotvarů. Nádory se mohou tvořit nezhoubné, benigní, nebo zhoubné, maligní. V tomto ohledu je nebezpečná zvláště oblast křížení GPZ, jejím působením vznikají nádory nejrychleji. Opět ovšem rozhoduje intenzita záření a délka pobytu v takové zóně. Geopatogenní zóna dokáže ovlivnit také barvocit. To je nebezpečné u řidičů, strojvedoucích apod. Může být i příčinou mikrospánku, což je opět nebezpečné při řízení jakéhokoli vozidla v jakémkoli druhu dopravy. V některých zvláště silných lokalitách GPZ může dojít až ke ztrátě orientace, i kompas se zde chová podivně.

Ing. Josef Schrötter

(Pokračování příště: Vliv na rostliny)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2501037
DnesDnes6
VčeraVčera680
Tento týdenTento týden3727
Tento měsícTento měsíc12383

Partnerské weby

apartman banner