Čtenářku Ladu T. ze západních Čech zajímá: „Vím, že se mandlový olej doporučuje třeba na strije, ale někdo mi říkal, že pomůže i na potíže se spánkem. Netuším ale, jak se má užívat...“

Mandlový olej obsahuje vitaminy A, E, minerály (draslík, vápník, hořčík, fosfor, zinek, selen), dále pak lidskému organismu prospěšnou kyselinu olejovou, linolovou a

palmitovou, glycerin. Svým složením je blízký lidské pokožce, proto je oblíbeným pomocníkem hlavně v rámci péče o pleť (je skvělý na suchou a citlivou či jinak problematickou pokožku, k masážím obličeje, na odličování, místo denního i nočního krému...)

Rozhodně se uplatní i v péči o nehty, posílí je. Stačí jim jednou týdně dopřát olejovou lázeň, tedy nehty máčet v oleji zhruba 20 minut. A když si uděláte dvakrát měsíčně olejový zábal na vlasy, uvidíte, jak vám krásně zregenerují. Budou hydratované a získají lesk. A dodejme, že mandlový olej někteří odborníci považují dokonce za úplně nejlepší stimulátor růstu vlasů.

Co se přímo kvality spánku týká, funguje prý tento jednoduchý recept: Jedna čajová lžička oleje se smíchá s trochou mléka a vypije před spaním.

Mandlový olej by neměl chybět v žádné domácnosti. Obecně totiž pozitivně působí na naše zdraví. Podporuje trávení, zmírňuje a tlumí překyselení žaludku způsobené přejedením, alkoholem či otravou, blahodárně ovlivňuje čištění střev. Regeneruje jaterní buňky, prospívá žlučníku, snižuje hladinu cholesterolu. Je účinný při hojení popálenin, pozitivně podpoří organismus při diabetes či prevenci proti Alzheimerově chorobě.

(cul)

Mandlový olej můžete zakoupit i v zásilkovém obchodě Spirit – www.spiritobchod.cz, bezplatná linka 800 050 259.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2501016
DnesDnes665
VčeraVčera645
Tento týdenTento týden3706
Tento měsícTento měsíc12362

Partnerské weby

apartman banner