Ve většině domácností putují slupky z oloupaných stroužků česneku rovnou do odpadkového koše. Přitom je ale můžeme, jak dokazují některé dochované recepty, s úspěchem využít.

Ezoterička Lucia di Moriani v této

souvislosti připomíná, že se z nich již ve starověké Číně (před zhruba pěti tisíci lety) vyráběl lék: „Čtyři hrsti česnekových slupek se zalily litrem vroucí vody a nechalo se to odstát přes noc. Muži měli pít čtyři poháry tohoto nápoje denně v období od desátého do dvacátého dne v měsíci. Ženám se doporučovaly rovněž čtyři poháry, ale pro změnu mezi dvacátým až třicátým dnem v měsíci. Pak následovala měsíc až dva dlouhá přestávka a elixír se chystal znovu.“

Vědecké výzkumy prokázaly, že podobně jako česnek, také jeho slupky obsahují unikátní látky, které lidskému organismu prospívají. Patří k nim například bioflavonoid kvercetin, který se řadí k vitaminům P. Má vliv na zpomalení procesu stárnutí, posiluje regeneraci organismu a chrání tělo před toxiny.

Ale pozor, není slupka jako slupka. Chcete-li jejich účinky vyzkoušet, vybírejte jen takové, které nejsou poškozené škůdci. Měly by být čisté a lesklé.

(zem)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2502008
DnesDnes260
VčeraVčera717
Tento týdenTento týden260
Tento měsícTento měsíc13354

Partnerské weby

apartman banner