Někdo se dobře cítí v pastelových barvách, jinému sluší zemité tóny, další si potrpí na extravaganci nebo módu příliš neřeší. Jaká barva převládá ve vašem šatníku? Podle toho lze usuzovat na náladu, pocity, povahu. Najdete se v následující charakteristice?

Kdo miluje oranžovou, bývá většinou spontánní, plný nadšení. Žena libující si v oranžové barvě ztělesňuje zdravou ukázku chuti do života, vnitřní vášnivost, nespoutanou vitalitu. Svou radostnou náladou získáte z každé situace to pozitivní. Chcete být pro druhé vzorem, avšak leckdy můžete přecenit své síly.

Růžová je charakteristická pro dámy, které mají smysl pro detail. Okolí je vnímá jako rozené požitkářky, které se vrhají do všeho, co jim přináší radost a povyražení, s rozkoší. Rády si plánují malé cíle a činí jim potěšení, když jich dosáhnou. Velké úkoly raději delegují na druhé. Růžová poukazuje na citlivou, jemnou, romantickou povahu.

Upřednostňujete a cítíte se dobře v červené barvě? Zřejmě patříte k sebevědomým ženám, jež si umí poradit v každé situaci, mají silnou potřebu se zviditelnit, prosadit, jen nerady se podřizují. Červená barva vyjadřuje silnou vůli. Zářivé tóny červené jsou typické pro aktivní dámy připravené podávat nadlidské výkony, nedají se jen tak lehce porazit. Ukazují nejen odvahu k boji, ale i výdrž.

Pro milovnice žluté barvy je důležitá harmonie a patří k týmovým hráčům. Záliba ve žluté značí duchovní čilost, ochotu stále se něčemu přiučovat. Kdo má v oblibě žlutou barvu, neustále hledá, čím by si rozšířil obzory, zajímá se o vše nové. Přitom vystupuje velmi skromně, má sklon k důkladnosti, někdy se snaží vnitřní touhy a přání potlačovat, skrývat před světem.

S chutí si oblékáte zelenou? Tato barva je typická pro racionálně uvažujícího člověka, který dokáže dodat sebevědomí, jistotu, zázemí. Ruku v ruce jde s touto barvou silná vůle, ctižádost, spolehlivost, sebekritičnost, výrazná snaha dosáhnout významné pracovní pozice, kariéra. Zelená je označovaná za barvu harmonie, vyrovnanosti, míru.

Ženy, které mají rády bílou barvu, bývají většinou otevřené, upřímné bytosti, u nichž převládá logické myšlení. Kladou velký důraz na to, jak působí navenek, dbají o svou dobrou pověst, jednají chladně a věcně. Lidé, kteří dávají přednost bílé barvě, mají často sklon k perfekcionismu, smělým plánům, mají výborný instinkt pro výhodné příležitosti, dobré obchody.

Jestliže se vyhýbáte hádkám, konfliktům, máte potřebu silného rodinného zázemí, upřednostňujete zemité tóny. Zejména hnědou, která je symbolem stability, zajištění, reality. Zdá se, že stojíte pevně oběma nohama na zemi, nemáte potřebu se nějak vymezovat, odlišovat. Hnědá pro vás ztělesňuje potřebu bezpečí, tepla, klidu, ale také značí tvořivý charakter.

Modrá je dobrá a slušivá barva jak pro brunetky, tak blondýnky. Pokud doplňujete šatník o zajímavé oblečení v modré barvě, pak jste zřejmě citově založený, senzitivní člověk. Schopný přizpůsobit se, být si vědom své hodnoty, avšak se sklonem ke konzervatismu, pořádku, tradicím. Druzí vás mohou vnímat jako tvrdohlavého a cílevědomého hráče, který se umí přizpůsobit nutným požadavkům, ale také chce mít nad sebou za každých okolností kontrolu.

(se)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2503190
DnesDnes695
VčeraVčera748
Tento týdenTento týden1442
Tento měsícTento měsíc14536

Partnerské weby

apartman banner