Možná to bude pro někoho myšlenka téměř revoluční, že stejným lékem proti závislosti na alkoholu se může léčit i rakovina. Lékaři vycházeli z dlouhodobých studií a došli k zajímavým závěrům. U některých pacientů léčených ze závislosti na alkoholu, kteří navíc trpěli nádorovým bujením, docházelo po aplikaci léku Antabus k určitému

pozastavení rakoviny. V této studii pak na úrovni buněčné molekulární medicíny pokračovali i čeští lékaři. Tím byla zahájena další průlomová studie tohoto dříve neznámého fenoménu. V rozsáhlé studii v Dánsku se též ukázalo, že tento fenomen je podložen velmi silnými epidemiologickými daty a tudíž se jeví velice pravděpodobně, že tyto efekty reálně existují.

Jinak řečeno, na začátku bylo několik náhodných případů, které při četnějším sledování a pozorování ukázaly, že nejde jen o nějakou náhodu. Tato empirická pozorování jsou vždy na začátku velkého množství objevů. Samotný Antabus se do organismu dostává perorární cestou. Tam je metabolizován na biologicky aktivní metabolid, který je formou komplexu z mědi. Samotná měď pak sehrává velmi důležitou funkci. Tento komplex se kumuluje v nádorových buňkách a ve své podstatě v nich indukuje určitou formu buněčné smrti. Že má Antabus více účinků, než se původně předpokládalo, bylo zjištěno celou sérií buněčných molekulárních pozorování. Nakonec bylo vše potvrzeno několika biofyzikálními experimenty. Poprvé tak bylo uskutečněno i měření metabolitu této látky v lidském organismu a prokázáno, že skutečně vzniká i u lidí. Na základě několika klinických modelů na zvířatech došlo k potvrzení žádoucích účinků.

(pak)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2501155
DnesDnes124
VčeraVčera680
Tento týdenTento týden3845
Tento měsícTento měsíc12501

Partnerské weby

apartman banner