0903astrologieSlunce se pohybuje Býkem do 21. května, kdy přestoupí dopoledne v 9 hodin a 59 minut do znamení Blíženců. Novoluní vrcholí 5. května ve znamení Býka, je tedy důležité pro osoby narozené v tomto znamení. S novoluním přechází příznivá energie do oblasti peněz, výdělků a majetku. Úplněk ve Štíru nastane 18. května

a vnese jasno do sexuálních aktivit, uzavře téma peníze ve společném vlastnictví s další osobou nebo bankou. Mars se pohybuje znamením Blíženců až do poloviny května, poté se přesune do Raka, kde bude působit do začátku července. Černá Luna se přesunula do znamení Ryb, kde setrvá až do začátku roku 2020.

BERAN

S novoluním dostanete příležitost ke zlepšení výdělků a získání peněz. Může přijít překvapující zpráva v souvislosti s financemi a majetkem. Úplněk následně vnese jasno do záležitostí týkajících se majetku či peněz sdílených s další osobou, bankou či jinou institucí. Uzavře téma sexualita a vše, co souvisí se společným jměním partnerů. Mars spouští značné aktivity v místech, kde žijete. Budete si tak nejspíš vylepšovat pracovní zázemí či bydlení. Počítejte s domácí hádkou, bude nutné řešit cosi v souvislosti se ženami rodu (matka, babička, tchyně, švagrová). Vaše pozornost bude zaměřena především na domov. Pocítíte chuť vše organizovat, přestavovat, zlepšovat a měnit k obrazu svému. Budete si chtít zvýšit životní stabilitu. V tomto období se také řeší zdraví a psychika. Černá Luna se od května bude pohybovat dlouhodobě oblastí napojení na „druhý břeh“, propojení s minulými inkarnacemi. Všímejte si lidí kolem sebe. Na povrch vyplují důležité osudové, karmické informace. Dojde k odstraňování, ukončování čehosi, můžete bojovat s pocity samoty a izolace. Také nepřátelé se mohou nepříjemně ozvat. V této době je dobré žít život bez skrývání, lhaní a podvádění. Pozor na pomluvy, podvody a depresivní stavy.

BÝK

Pro vás nejdůležitější novoluní tohoto roku je zde, začínáte novou životní kapitolu. Můžete zrealizovat nějaké projekty, budete plni elánu a energie. Lze očekávat zásadní zprávu, která měla být utajena. Od poloviny měsíce se Venuše, planeta lásky a hodnot, přesune do vašeho znamení, tedy budete po tři týdny nepřehlédnutelní a neodolatelní. Zazáříte. Slunce ve spojení s Uranem umocní vaši touhu po volnosti, snahu zbavit se nevyhovujících závazků. Úplněk vnese jasno do vztahů, smluv a dohod v kontextu s penězi a majetkem, které sdílíte s další osobou (alimenty, společný dům či hypotéka). Ukončíte nefunkční vazby. Merkur postupuje vaším znamením, budete cestovat, komunikovat. Pokud toužíte po velké změně, planety vám ji dopřejí. Mars zvýší tempo vašeho běžného života. Pozor, hrozí važnější konflikty se sousedy, příbuznými a dalšími lidmi. Můžete mít sklon hádat se kvůli vlastním názorům. Mars působí v oblastech - komunikace, úřady, vzdělávání a cestování. Období přeje návštěvám. Zvýšená aktivita se týká i úřadů, úředních záležitostí. Povedete úspěšná obchodní jednání, můžete vyřešit potíže s dopravním prostředkem. Od května Černá Luna dlouhodobě přebíhá přes oblast přátel. Pohlcuje, čistí a rozmělňuje osoby blízké, společnost a vaše přátele. V této době můžete změnit místo působnosti a kamarády, někoho ztratit, ukončit vztahy, přestěhovat se. Ukáže se, kam patříte. Můžete se přestěhovat nebo změnit práci.

BLÍŽENCI

S novoluním se začne pomalu ukončovat vše, co nemá pokračovat dál. Nejspíš budete přemítat o tom, jak naložíte se svým životem, kudy se budete ubírat. Musíte si ale počkat na své novoluní, které přijde v červnu. Pravděpodobně k vám doputuje zpráva ze sféry financí, která vás může překvapit. Úplněk pak vnese jasno do témat - práce, spolupráce a pracovní partneři. Pozor si dejte na zdraví, zejména psychika bude oslabená. Také se může stát, že budete muset o někoho pečovat. Budete v jednom kole. Mars ve druhé polovině měsíce aktivuje peníze, majetek a hodnoty. Budete nakupovat, utrácet nebo vydělávat peníze. Uvědomíte si skutečné hodnoty. Od května vás bude Černá Luna dlouhodobě tlačit k tomu, abyste si dali do pořádku oblast kariéry a práce. V pracovní oblasti žete pocítit nespokojenost, můžete zaměstnání změnit. Každopádně nejspíš dojdete k zásadnímu rozhodnutí, které ovlivní vaši budoucnost v oblasti partnerství nebo pracovních aktivit.

RAK

S novoluním se můžete ocitnout v nové společnosti, možná změníte přátele či místo svého působení. Dostanete se tam, kam chcete patřit. Můžete potkat důležitou osobu pro život. Doputovat k vám mohou překvapující zprávy ohledně osoby blízké. Úplněk vnese jasno do financí, které vlastníte s partnerem nebo společníkem. Uzavře se téma - sexualita, děti a peníze. Měli byste zaplatit veškeré pohledávky a závazky. Pohyb Marsu vaším znamením od poloviny měsíce odstartuje období vaší značné aktivity. Budete plni fyzické energie a můžete odvést kus perfektní práce. Dostanete možnost vyřešit spoustu problémů a hodně toho dokázat. Mars vám pomůže překonat nejrůznější překážky. Pozor však na horlivost a plýtvání energií. Využijte tranzit Marsu ve svůj prospěch a pozitivním způsobem. Od května bude Černá Luna po zbytek roku úřadovat v oblastech - úřady, soudy, ezoterika a vzdělání. Můžete pocítit touhu rozvíjet se po duchovní stránce, nebo ji zatratit. Černá Luna může probudit vaše emoce, ale pozor, není vhodný čas k tomu soudit se nebo cokoli úředního zamlčovat a tajit.

LEV

S novoluním dostanete šanci posunout se v kariéře a v rámci pracovních aktivit. Lze očekávat zprávu, která vás překvapí. Budete hodně komunikovat v souvislosti s prací. Tento měsíc podpoří vaši tvorbu a plodnost. Můžete si zkrášlit pracovní zázemí, čas přeje i pohovorům. Úplněk vnese jasno do témat - bydlení, domov, rodina a ženy v rodině. Nepodceňujte preventivní zdravotní prohlídky, pečujte více o své zdraví. Může dojít k pozitivní změně v kariéře. Mars od poloviny měsíce ukončí vše, co nemá pokračovat. Většinou půjde o nějakou činnost nebo místo, kde pobýváte a pracujete. Mars však také může aktivovat nepřátelské energie a nepříjemné pomluvy. Od května po celý rok budete pod vlivem Černé Luny řešit majetek, který sdílíte s další osobou nebo bankou, vše, co se týká sexu (pozor na nechtěné těhotenství). Touha po sexu poroste, ale mimopartnerské vztahy, aférky, by nemusely dopadnou podle vašeho očekávání. Mohou se vyhrotit vztahy s dětmi nebo rodiči. Situace, které vyplují na povrch, se budou také týkat peněz, které sdílíte s někým dalším (partner, společník, banka). Důležité je proto pohlídat si majetek, jelikož Černá Luna pohlcuje a bere. Buďte věrní ve vztazích, nezneužívejte rituály a okultní vědy. Černá Luna vnáší právě do těchto témat nejistotu a pokušení. Pozor si dejte i na úrazy, nelze vyloučit ani úmrtí někoho blízkého.

PANNA

S novoluním přicházejí na přetřes úřední záležitosti související s majetkem nebo hodnotami. Novoluní vám pomůže při jejich řešení. Dozvíte se zřejmě překvapující zprávu, která se týká práce a financí. Čeká vás úřadování, podepisování listin. Květen vám otevře dveře k cestování a rozšiřování vědomostí. Úplněk vnese jasno do všech úředních situací spojených s penězi. Měli byste dořešit vše související s autem či jiným dopravním prostředkem. Překvapit vás mohou úřední záležitosti, popřípadě cosi s majetkem, který sdílíte s další osobou nebo institucí. Čeká vás podepisování pracovních dokumentů a komunikace na toto téma. Mars se od poloviny měsíce pohybuje oblastí skupinových vztahů, k naplnění cílů musíte spolupracovat s druhými. Pomoci vám mohou přátelé a osoby blízké. Zatoužíte nejspíš po uznání za své výkony. Choďte do společnosti, můžete potkat osobu důležitou pro vaši budoucnost. Od května působí Černá Luna dlouhodobě v oblasti řešení vztahů pracovních i partnerských. Jen pevné vztahy vydrží, budou procházet řadou omezení a těžkostí. Černá Luna je zde v roli, kdy pohlcuje vše, co se má ukončit, naopak vám pomůže nastartovat nová spojení. Na povrch vypluje vše nedořešené, nebude jednoduché se dohodnout. Černá Luna vnáší do těchto témat nejistotu a pokušení. Než podepíšete jakoukoli smlouvu či dohodu, ujistěte se, že všemu rozumíte.

VÁHY

S novoluním dostanete možnost získat peníze, které vlastníte s další osobou nebo bankou. Můžete prodat nemovitost, vzít si hypotéku či půjčku. Finančně si polepšíte. Může k vám doputovat neočekávaná zpráva z oblasti financí. Lze podepisovat nové pracovní smlouvy či úřední dokumenty. Úplněk vnese jasno do oblasti sexuality a financí (alimenty, půjčky, hypotéky, prodej a nákup majetku). Nelze vyloučit cesty za vzděláním a po úřadech, také můžete plánovat dovolenou nebo cestu do zahraničí. Do úplňku je nutné doplatit všechny závazky. Mars ve druhé polovině měsíce aktivuje vše, co se týká pracovních aktivit a kariéry. Vaše snahy budou oceněny. Naplno tak pocítíte ctižádost a touhu prosadit se v práci i ve společnosti, zvýšit si prestiž. Období přeje uzavírání obchodních dohod, reorganizaci kolem práce. Od května bude Černá Luna dlouhodobě působit na oblasti - práce, zdraví a psychika, bude vás brzdit. Můžete pocítit zdravotní potíže, ale také se můžete o kohosi starat. Bude třeba vyřešit pocit nevyhovující práce nebo mnoho práce za neodpovídající mzdu. Nesmíte se nechat využívat. Systematicky pracujte na zdravém životním stylu, jinak se o slovo přihlásí nemoci.

ŠTÍR  

S novoluním dostanete šanci na nové vztahy - jak partnerské, tak pracovní. Může se objevit nová spolupráce, lze nastavovat jiná pravidla, podepisovat smlouvy a dohody. Novoluní vám přivede do života lidi, kteří ovlivní váš posun. Pro vás je květnový úplněk nejdůležitější z celého roku. Ukončí a uzavře všechny nejasné vztahové záležitosti. Před úplňkem jsou dny kritické a plné emocí, vygradují situace související se vztahy. Zřejmě dojde k podepisování nových smluv a dokumentů. Mars se od půlky měsíce pohybuje oblastí práva, úředních záležitostí a soudů.  Zaktivovat může i záležitosti související s cestou do zahraničí, rozšiřováním vědomostí. Pocítíte touhu rozvíjet se po duchovní stránce. Černá Luna bude od května působit dlouhodobě v Rybách. Proto si musíte udělat pořádek v oblasti partnerů (životních i pracovních) a urovnat vše související s dětmi. Počítejte s problémy v partnerských vztazích. Může se objevit i někdo nový, ovšem zálety a mimopartnerské svazky nedopadnou dobře. Vztahy se otřesou v základech a vydrží pouze silná spojení. Může být též nastolena otázka - partner nebo kariéra? Pozor, vše, co vznikne pod Černou Lunou, přináší do budoucna silné emoce. Černá Luna bere nebo přináší problémy, aby se vyřešily a nastal klid. A tak to, co se bude dít, je v konečném důsledku pro vaše dobro. Pokud toužíte po dítěti či partnerovi, počkejte, až se Černá Luna přesune do dalšího znamení.

STŘELEC

Novoluní vám otevírá novou spolupráci. Může dorazit příjemně překvapivá zpráva a čeká vás mnoho práce s novým partnerem. Budete podepisovat dokumenty a komunikovat na téma zaměstnání a kariéra. Pečujte ale i o svou tělesnou schránku. Je ideální doba na preventivní prohlídky a jarní očistu organismu. Jupiter couvá zpět vaším znamením, a tak se musíte zastavit, vrátit se do minulosti, kterou je třeba zpracovat. Ve hře je i planetka Ceres, která vám dá pořádně zabrat, ale výsledek bude stát za to. Úplněk vnese jasno do pracovních záležitostí. Mohou se ozvat zdravotní nebo psychické problémy. Budete zřejmě přemítat, jakým směrem se chcete dál ubírat. Připravujte se na svůj úplněk, který proběhne v červnu. Mars se pohybuje od poloviny měsíce oblastí hodnot, které sdílíte s druhými, může dojít k neshodám v oblasti cenností a materiálních věcí. To vás může přinutit přehodnotit postoje. V manželství nebo partnerských vztazích pozor na spory ohledně společných finančních prostředků (půjčky, hypotéky, dědictví, alimenty). Věnovat se ale budete i financím z cizích zdrojů, půjde o investice do podnikání. Buďte opatrní při nakládání s penězi, neutrácejte zbytečně.  V tomto období probíhá aktivní transformace a proměna vaší duše. Tranzit Marsu je více zaměřen na oblast sexu a všeho kolem sexuality. Od května ovlivní Černá Luna dlouhodobě téma rodiny, domova nebo bydlení.  Přinese vám silné emoce a problémové situace v souvislosti se zázemím. Bude vás ponoukat do změn, její vliv vás může nutit k oddělení se od rodiny, domova, od kořenů vašeho života. Symbolizuje vyhnání z ráje, pod jejím vlivem můžete přijímat roli obětního beránka. Pokud hledáte vhodné místo pro život, Černá Luna vám může pomoci. Štěstí máte ve vlastních rukách, řiďte se zdravým rozumem a nepodléhejte emocím a rozmarům Černé Luny. V rodině vám může ubýt žena.

KOZOROŽEC

Novoluní otevírá oblasti - plodnost, děti a partneři. Může se objevit nový pracovní nebo životní partner, pokud jej hledáte. Můžete počít dítě, vytvořit zajímavý projekt. Čas přeje rodinným oslavám, láskám a randění, cestování, seznamování. Pracovně se vám bude dařit. Úplněk vnese jasno do sféry přátel. Uzavře vaše působení v určité společnosti. Dostane se k vám jakási zpráva v souvislosti s partnerem, penězi nebo hodnotami. Čeká vás podepisování smluv a dohod. Oblast, kterou Mars aktivuje ve druhé polovině měsíce, je založená na intimnosti mezi dvěma lidmi v partnerském vztahu. Energie Marsu je o prosazování sebe samých, což občas naruší vazby. Bude důležitý kompromis nejen v práci, ale i v manželství. Pozitivně toho lze využít k tomu, aby se potlačené pocity dostaly na povrch a došlo k pročištění nahromaděných negativit ve vztazích. Vyhýbejte se zbytečným sporům s druhými. Můžete řešit i právní spory, potíže se zákonem. Mars aktivoval vztahy na všech úrovních. Od května vám bude Černá Luna dlouhodobě přinášet nepříjemnosti s dopravním prostředkem, omezovat váš pohyb, brzdit vás při cestování. Problémy můžete mít též se sourozenci, s úřady. Pozor na to, co řeknete, napíšete a podepíšete.

VODNÁŘ

Novoluní vám otevírá cestu k novému domovu, bydlení nebo pracovnímu zázemí. Můžete se stěhovat, rekonstruovat obydlí. Upevníte své životní základy. Dostanete nečekanou zprávu související se ženami v rodině, s domovem. Úplněk následně vnese jasno do pracovní oblasti. Uzavřete téma kariéry a pracovního postupu. Čeká vás komunikace a podepisování listin v rámci práce či domova. Mars po vás žádá plnění povinností. Od poloviny měsíce také bude úřadovat v oblasti zdraví. Můžete zaznamenat zdravotní problémy, které se projeví ve formě infekcí, horeček či nehod. V tomto období můžete zvažovat novou spolupráci a bude nutné splnit úkoly, které jste slíbili vykonat. Od května vám Černá Luna bude vytvářet dlouhodobě nesnáze v souvislosti s penězi a majetkem. Situace, které přitahuje, vás omezí v rámci financí. Hlídejte si proto výdaje, s majetkem a penězi nyní nakládejte opatrně. Někdo však také může chtít snížit vaši hodnotu. Pozor na vysoké ambice. Obklopujte se osobami, které vás nevyužívají, náležitě ocení vaši práci.

RYBY

Novoluní otevírá téma - dopravní prostředek, cestování, úřední záležitosti. Můžete začít studovat, řešit cosi na úřadech, budete hodně komunikovat. Dorazit k vám může neočekávaná zpráva na téma peníze a hodnoty související s prací. Úplněk pak vnese jasno do oblasti úředních záležitostí. Uzavře téma zahraničí a rozšiřování vědomostí. Čeká vás podepisování úředních dokumentů souvisejících s penězi či majetkem. Budete muset přehodnotit určité situace. Mars aktivuje v polovině měsíce téma, v němž jde nejvíce o to, abyste byli sami sebou a ostatním dali najevo, kdo jste. Počítejte se zvýšenou milostnou touhou. Fyzické milování pro vás bude důležitější než pouhá romantická setkávání. Mars totiž aktivoval oblast dětí, partnerů a tvorby. Pod jeho vlivem má vzniknout něco nového, ať jde o nový život, originální výtvor či určení směru činnosti. Toto období přeje zkouškám, přijímacím řízením i pohovorům. Můžete se seznámit s důležitou osobou, může přijít nový společník. Pracovně se vám bude dařit. Od května bude Černá Luna po celý rok 2019 působit ve vašem znamení. Přinese vám silné emoce, pocity z minulých životů, psychické zmatky, které budete nuceni řešit. Můžete si připadat jako „obětní beránek vzniklých situací“. Záleží na postavení Černé Luny při vašem narození. Budete muset bojovat o svůj úspěch. Životní zkoušky pod vlivem Černé Luny ovlivní vaši vnitřní proměnu. Začnete na svůj život i okolí pohlížet jinak, z jiného úhlu pohledu. Najednou pochopíte, že jediná změna je nutná uvnitř vás samotných. Po dobu působení Černé Luny můžete mít pocit, že se nemůžete posunout vpřed. Můžete se dostat do nepříjemné situace, nebo naopak do nepříjemné situace někoho naženete. Můžete se potýkat s pocity neschopnosti, bát se úspěchu. Věřte však, že překonáte veškeré nepříznivé životní okamžiky. Nenechte se zastrašit nikým a ničím. Pracujte na své osobnosti. Pohybujte se mezi úspěšnými lidmi, kteří vám naznačí, kam máte směřovat, jak dosáhnout spokojenosti a zvládnout životní výzvy.

Daniela Hannah, www.astrokarty.cz

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2501157
DnesDnes126
VčeraVčera680
Tento týdenTento týden3847
Tento měsícTento měsíc12503

Partnerské weby

apartman banner