0316skutecne 1Jde o mimořádné jevy, které nejsou vědecky vysvětlitelné. Jednou je to překvapivá výhra ve fotbale, pak třeba zachráněná osoba při zemětřesení, jindy přistání letadla, kterému selhaly motory… Jak to s takovýmito událostmi vlastně je?

 

Zasáhl Jan Nepomucký?

Jako zázrak bylo vírou uznáno zachránění Rosálie Hodánkové. V zimě roku 1718 se ve Strakonicích vraceli Hodánkovi s dcerou z masopustu. Při přecházení řeky Otavy spadla do silného proudu a dostala se do náhonu mlýna tam, kde se točilo mlýnské kolo. Kolo se jako zázrakem zastavilo. Rosálii vyprostili a zahřáli ji. Holčičce se vůbec nic nestalo. Později vyprávěla, že ji zachránil Jan Nepomucký. V jedné ruce měl palmu a ve druhé kříž, jako ten na jejich mostě.

Moderní medicína má pro událost vysvětlení. Chlad snižuje potřebu látkové výměny, a to znamená menší potřebu kyslíku. Dnes bychom řekli, že se pravděpodobně jednalo o klinickou smrt. Zastavení mlýnského kola pak může být historické literární zpracování.

Uzdravování v Lurdech

V Lurdech už bylo po kontrole místním lékařem oficiálně uznáno 67 zázračných uzdravení. Posledním uzdravením se může prokázat čtyřicetiletá Anna Santaniell. Nemohla chodit a k zázračnému lurdskému prameni byla přinesena. Po koupeli odešla zcela zdravá, nepotřebovala ani berle.

V lidském organismu se každopádně dějí věci, které občas nelze vědecky vysvětlit. Dirk Jäger z Národního centra pro spontánní uzdravování zaznamenal zajímavý případ. U ženy byl zjištěn karcinom štítné žlázy a chemoterapií se jej nepodařilo odstranit. V průběhu těžké infekce však karcinom začal mizet. Žena se nakonec zcela uzdravila. Začala působit víra, příroda nebo něco, co v 21. století nazýváme spontánní uzdravení? A možná se zázraky skutečně dějí...

Petr Vokáč

Foto: archiv a Pixabay

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2501164
DnesDnes133
VčeraVčera680
Tento týdenTento týden3854
Tento měsícTento měsíc12510

Partnerské weby

apartman banner