Společný výzkumný projekt expertů NASA a francouzských vědců před několika lety zkoumal pozůstatky velkých dopadů meteoritů. Po celé planetě vědci zjistili pozůstatky více než 100 kráterů, vzniklých přibližně před 25 tisíci lety. Nejhlubší z nich - 120 m - je v Jižní Africe. Podle analýzy půdy z jeho stěn zde došlo k obrovské explozi, srovnatelné s výbuchem půl milionu tun TNT. Pro srovnání: jaderná bomba svržená na Hirošimu měla sílu 16 - 20 tisíc tun TNT. Je však otázkou, jak silný by musel být úder, který by mohl změnit rotaci Země a vychýlit ji ze své osy. Je možné, že by úder nemusel být nijak silný, ale následné pohyby mas vody v oceánech, které by se daly do pohybu, by mohly způsobit, že by se Země otáčela jinak – rychleji nebo pomaleji. Jen připomeňme, že podle starých kalendářů Mayů měl den kdysi 36 hodin. Podle některých badatelů že to byla doba oběhu Země kolem své osy před jakousi katastrofou. Je zajímavé, že v genetické paměti lidí se stále tato informace udržuje. Experimenty fyziologů, například při simulovaných “letech“ dobrovolníků na Mars, odehrávajících se v podzemních bunkrech, při nichž účinkují také čeští a slovenští vědci (např. Projekt Mars 500) ukázaly, že pokud je osoba umístěna v uzavřených prostorech, bez možnosti porovnávat čas se skutečností, organismus plynule přechází na cyklus právě 36 hodinového dne. Odkazy o dávné starověké katastrofě jsou obsaženy v antických eposech a legendách mnoha národů. Mýty afrických Pygmejů vypráví, že "velký oheň sestoupil z nebe, ale přesto nastala krutá zima.“
Slavný starý indický epos "Mahabharata" vypráví poměrně podrobný příběh o tom, jak se zachránili ti, kteří katastrofu přežili. Před zničujícími požáry přeživší lidé odešli pod zem, kde si museli vybudovat nová bydliště. Podobné rozsáhlé podzemní galerie jsou na Altaji i na Uralu, Ťan -Šanu a na Sahaře, i v Jižní Americe. Původ těchto katakomb ukazuje, že jsou to umělé, nebo jen minimálně využité přírodní prostory.
V badatelských kruzích je více zafixována katastrofa před 10-11 tisíci lety a je spojována se zánikem předchozí civilizace – Atlantis, spolu s velkou potopou. Příčina této katastrofy je dosud také neznámá. Nové poznatky však ukazují, že závažná kataklyzmata se naší Zemi v minulosti rozhodně nevyhýbala.
-slk-

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2431656
DnesDnes245
VčeraVčera860
Tento týdenTento týden1774
Tento měsícTento měsíc1774

Partnerské weby

apartman banner