Všichni jsme se v dětství báli strašidel, příšer a draků. Strach pocházel z hrůzostrašných vyprávění a pohádek, než se s postupujícím dospíváním tato monstra přestěhovala definitivně do říše bajek a fantazie. Dospělí děti ujišťovali, že strašidla neexistují, a i kdyby ano, tak v žádném případě nemohou ublížit, ani vlas na hlavě nezkřiví. Skutečně ani vlas?
V letech 477 - 517 n. l. a od května 1876 do 1879 v čínském Nankinu neviditelní "démoni" odstřihovali lidem copánky přímo na ulicích. I když si lidé chránili hlavu rukama, copánky přesto někdo uřezával. Chybějící copánky mandžuský císař považoval za symbol rebelství. Brzy se začaly šířit zvěsti, že nepolapitelný "zlý duch, odstřihující vlasy“, kromě toho ještě zabíjí Číňany během spánku. V roce 1873 došlo k podobným událostem v Menomoni v americkém státě Wisconsin. Mladá dívka, stojící vedle své matky, náhle pocítila, jako by jí někdo stříhal vlasy až u kořínků a ty při tom podivně zbělely. V roce 1922 na přeplněných ulicích Londýna mladým dívkám opět kdosi neviditelný odřezával vlasy. Všechny pokusy přítomných mužů najít drzého pokušitele vyšly naprázdno. V domě místního biskupa po sebevraždě syna jeho bytné se začaly dít neuvěřitelné události. Nešťastné matce "někdo" během tří týdnů vlasy v noci upaloval jakoby ohněm.
Žerty s vlasy jsou však to nejmenší.
V roce 1850 ve Stratfordu, v americkém státě Connecticut, 12 letého Harryho Phelpse uchopila záhadná síla, zvedla do vzduchu, až se udeřil hlavou o větve, roztrhala jeho oblečení na hadry a poté ho pustila do nádrže s vodou. 2. října 1875 nedaleko Berlína byl raněn jeden chodec na ruce od střelné zbraně, zatímco jeho společníci neslyšeli svištění kulky ani výstřel. Na konci devatenáctého století v Japonsku většinu lidí zachvátila panika před strašidlem, které způsobovalo podivné rány na krku o délce 2 - 3 cm. 16. dubna 1922 na křižovatce poblíž Coventrystreet v Londýně kdosi neviditelný způsobil třem mužům opět řezné rány na krku a to přímo před očima svědků. V roce 1931 na německém parníku "Brehsee", plující u Jutska, se během bouře objevila rána na čele u jednoho z mužů, stojícího přímo před kapitánem. Rána byla dlouhá 10 cm a muž hned poté upadl do bezvědomí na podlahu.
V roce 1960 na farmě Datung v Jižní Africe, několik dní po sobě, přímo pod pozorným dohledem mnoha policistů, se na těle 20letého Jimmyho de Bruina objevovaly čisté řezné rány jakoby od skalpelu, jenže to vše pod tričkem. Nejzávažnější případ se stal v roce 1761 v Ventimiglia (Itálie). Selka po návratu domů se svazkem dříví náhle vykřikla a padla mrtvá k zemi. Vše se odehrálo v jediném okamžiku. Před očima dalších čtyř žen tělo nešťastnice explodovalo naprosto tiše, vykrvácelo, vyhřezly vnitřnosti, maso se oddělilo od roztříštěných kostí, na lebce se objevily hrozně hluboké rány . O chvíli později vyděšené ženy s křikem utekly. Přivolaní badatelé přišli s nejpravděpodobnější verzí vraždy, jenže při ohledání těla se ukázaly četné řezy na břiše, ovšem pod šaty! Po explozi těla malé kousky oděvů odletěly až na 1,8 metru. Vše naznačovalo, jakoby vrah na svou oběť zaútočil zevnitř! Mohou existovat síly, které neznáme? Z jakých sfér přicházejí?
(slk)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2733641
DnesDnes96
VčeraVčera560
Tento týdenTento týden1791
Tento měsícTento měsíc2249

Partnerské weby

apartman banner