„Není na Konopišti nějaká negativní energie? Byli jsme tam s vnoučaty a já se v parku u zámku necítila dobře. Přitom sotva jsme místo opustili, během půl hodinky jsem zase byla fit,“ píše paní Stáňa K.
Původně gotický

hrad Konopiště byl vybudován kolem roku 1300. V 18. století ho pak přestavěli na zámek. V roce 1887 se jeho majiteli stali Habsburkové, konkrétně František Ferdinand d`Este, rakouský následník trůnu. Daleko před ním tu rád pobýval Albrecht z Valdštejna. Již tehdy se tradovalo, že tu v okolí řádí smečky démonů.
Podle našich prapředků byl prý hrad Konopiště prokletý, údajnou kletbou bylo stiženo i celé rozlehlé konopišťské panství. Je zajímavé, že jeho nejznámější majitelé skončili neslavně, byli zavražděni.
Okolní lesy jsou podle legend protkány tajemnými a magickými místy. V zámeckém parku se objevovali bílá paní, černí psi a různá další záhrobní individua. Prozkoumávali jsme svého času některé pověsti a nalezli hodně zmínek o vlkodlacích, démonech a příšerách či zjeveních.
Zámek na některé jedince nepůsobí dobře, vzbuzuje v nich rozrušení, strach z čehosi neznámého, i když je zdejší architektura nádherná. Podle odborníků zámek ( i hrad) přitahoval psychicky labilní jedince, duševně nemocní se údajně v jeho interiérech cítili jako ryba ve vodě. Někteří badatelé varují před delším pobytem, tedy pokud nemáte k zámkem vytvořené auře nějaký důvěrný vztah. Psychotronická měření zjistila silné geopatogenní zóny právě v parku, který čtenářka zmiňuje, jsou i pod zámkem.
(nov)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2500145
DnesDnes439
VčeraVčera776
Tento týdenTento týden2835
Tento měsícTento měsíc11491

Partnerské weby

apartman banner