Myslíte si, že máte pro strach uděláno? Tak se třeba o halloweenské noci můžete ubytovat v některém z tajemných hotelů, ve kterých můžete snadno otestovat svou odvahu.

Legendy o těchto místech

totiž děsí návštěvníky již po dlouhé generace. Z pobytu ve většině z nich vám zaručeně bude běhat mráz po zádech.

The Stanley (Colorado, USA)

Viděli jste hororovou klasiku Osvícení v hlavní roli s Jackem Nicholsonem? Pokud ano, tak určitě poznáváte hotel The Stanley v Estes Park v Coloradu. Spisovatel Stephen King se v tomto hotelu nechal ubytovat a nalezl zde inspiraci k napsání své stejnojmenné hororové novely. Hotel The Stanley byl poprvé otevřen v roce 1909 a je znám jako jeden z nejstrašidelnějších hotelů v Americe. Hosté zde pravidelně hlásí různá zjevení a ztráty majetku. Několikrát byly v tomto hotelu dokonce vyšetřovány paranormální aktivity. Samotný hotel pak nabízí svým hostům plný komfort s překrásným výhledem na pohoří Rocky Mountain Range. K dispozici je také televizní program, který v nekonečné smyčce přehrává nesestříhanou verzi filmu Osvícení režiséra Stanleyho Kubricka.

The Langham London (Londýn, Velká Británie)

Hotel The Langham London byl otevřen v roce 1865 a je znám jako nejstarší z londýnských „Grand hotelů“. Samotná budova, která pochází z roku 1797, je vyhlášená tím, že se zdejšími chodbami toulá až sedm duchů. Nejstrašlivější příběh patří přízraku zdejšího doktora. Proslýchá se totiž, že se zabil poté, co zde zavraždil svou ženu na líbánkách. Na vlastní nebezpečí se zde pak hosté mohou ubytovat v pokoji číslo 333, ve kterém jsou nejčastěji hlášeny nadpřirozené události. 

Dr Holms (Geilo, Norsko)

Hotel disponuje úžasným výhledem na vrcholky hor, které jsou součástí lyžařského střediska Geilo. Nicméně i tento objekt má svá tajemství. V roce 1926 zde mladá žena našla během líbánek svého muže v posteli s jinou ženou. Tři dny byla novomanželka pohřešována, posléze byla nalezena oběšená na půdě hotelu. Její duch nyní údajně přebývá v pokoji číslo 320.

Relais Castello Bevilacqua (Bevilacqua, Itálie)

Počátky tohoto hradu, který se nachází v srdci překrásného regionu Verona v Itálii, zasahují až do 14. století. Legenda vypráví, že od požáru hradu v roce 1884 jeho chodbami bloudí duše bývalého panovníka Guglielma Bevilacqua. Hotel si zachovává svůj středověký šarm díky starožitnému nábytku, historickým obrazům a honosným lustrům.

Dunsley Hall (Whitby, Velká Británie)

Tradiční gotické městečko Whitby je známo především díky starodávným domům. Má své počátky již v roce 657 a bylo inspirací pro Brama Stokera, který zde zasadil část děje svého románu Drákula. Samotné jméno Drákula pak Stoker nalezl v místní veřejné knihovně. Hotel Dunsley Hall byl postaven v roce 1990 a najdeme v něm mnoho z dobových prvků, jako jsou postele s nebesy, otevřené krby či jiné starožitnosti.

(luv)

Foto: Trivago

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2454318
DnesDnes352
VčeraVčera662
Tento týdenTento týden2225
Tento měsícTento měsíc5264

Partnerské weby

apartman banner