Lukov podle některých historiků patřil templářům. A právě proto se na hradě, postaveném na konci 13. století, zjevuje příšerný přízrak bezhlavého rytíře v bílém templářském plášti. Občas je tu vidět také chlapce se zlatým znamením

podkovy na prsou. Jedná se o ducha dítěte hradního pána, které zemřelo vinou neopatrnosti své matky, když mu víko těžké truhlice, do které zvědavě nakukovalo, urazilo hlavu. Hradní pán hned na to ve zlosti shodil na svou manželku z hradeb velký balvan. Přízrak této hradní paní se zjevuje poblíž hradu u velkého balvanu. Ducha lukovské Bílé paní doprovází bílý kůň se stříbrnou hvězdou. Přízrak šlechtičny prosí o vysvobození duše své i synka, což může dokázat jen mladík čistého srdce, kterému se podaří překonat postupně nebezpečné nástrahy v sedmi hradních komnatách.

O lukovských pokladech se vypráví mnoho pověstí. Prý se jedná o poklad rodu Šternberků, který sem ukryl hradní pán před tím, než vyjel do války. Když se z ní ale nevrátil, nepodařilo se ho už nikomu z jeho následovníků nalézt, i když byl k pátrání povolán zedník, který ho kdysi zazdíval.

(bla)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2370087
DnesDnes228
VčeraVčera1030
Tento týdenTento týden5851
Tento měsícTento měsíc24322

Partnerské weby

apartman banner