První setkání s nimi bylo zaznamenáno v roce 1998 novinářem jménem Brain Bethel. Setkal se s černookými dětmi na parkovišti a popsal je jako dva mladé dorostence, kteří chtěli svézt. Nejprve chtěl dětem skutečně pomoci, ovšem do doby, než na něj oba pohlédli. Když spatřil jejich oči, ovládl ho šílený strach. Dívaly

se na něj dva páry úplně černých očí bez bělma a duhovek. Oči černé jako uhel, a to doslova, ho donutily nasednout v panice do auta a ujet.

Odkud se berou?

Mimozemšťané? Duchové? Jiný druh? Svědectví jsou sice zmapována, ale jen na úrovni slovní, neexistuje žádný fyzický důkaz, že takové děti existují. Je jim údajně něco mezi 6 – 16 lety a typické pro ně je, že pokud se s nimi setkáte, chtějí nějakou službu, často žadoní o peníze. Hovoří zcela monotónně, bez emocí.

Další svědci zase tvrdí, že se vždy objevují ve dvou a snaží se vetřít do přízně. Jejich pohled je nejen netypický, ale naskakuje z něj husí kůže, dělá se z něj špatně, někoho zcela ochromí. Tak, jak rychle se děti objeví, tak rychle i mizí, jakoby měly schopnost se rozplynout.

Svědci se zatím ozývají z USA, ale našli se i v Anglii. Takže se nejspíš se záhadnými dětmi lze setkat napříč kontinenty. Pokud se s nimi setkáte a máte možnost s nimi alespoň chvilku hovořit, nic konkrétního se od nich nedozvíte. Odkud tedy přicházejí, je velkou záhadou.

Svědci hovoří

Diana z Texasu vypověděla příběh, který se stal jí a jejímu manželovi. Seděli spolu v obývacím pokoji a sledovali televizi, když je vyrušilo urputné bouchání na dveře. Diana šla otevřít a za dveřmi stály dvě malé, asi osmileté, děti - chlapec a děvče. Prosily, zda mohou jít dál.

Překvapilo ji to, ale pozvala je do domu. Možná se ztratily a potřebují pomoc. Zatímco jim manžel dělal čaj, ptala se jich, co chtějí a kde mají rodiče. Odpovědí bylo jen to, že rodiče za chvíli přijdou. Celou dobu klopily zrak, pak však dívka zvedla hlavu a pohlédla na Dianu. Ta oněměla hrůzou. Hleděly na ni dvě naprosto černé oči. Pohled byl děsivý. Diana se nezmohla na slovo.

Dívka se zeptala, kde najde toaletu, a když se Diana zvedla, že ji doprovodí, děti najednou stály před WC. Jakoby ji předběhly. Pak se rozloučily a byly pryč. Manželé sledovali z okna, jak nastupují do vozu, který se před domem objevil. Vystoupil z něj muž, byl štíhlý a nepřirozeně vysoký. Pak vůz odjel.

Překvapení manželé zpracovávali zážitek, když muži začala téct z nosu krev. Tím ale problém neskončil, naopak. Lékaři u něj o něco později diagnostikovali rakovinu, krev z nosu mu tekla každou chvíli. Onemocněla i Diana. Náhoda nebo cílený útok?

Nákaza z černé hmoty?

Black-goo je název černého slizu, který přivezla armáda Spojeného království Velké Británie a Severního Irska z jednoho ze skupiny ostrovů nacházejících se v jižní části Atlantského oceánu nedaleko Malvínských ostrovů po válce o Falklandské ostrovy. Na černé hmotě byl v Anglii uskutečněn tajný výzkum, který financovala královská rodina. Nutno podotknout, že všech 22 vědců, kteří se na výzkumu podíleli, spáchalo později sebevraždu!

Po vypití černého slizu může údajně člověk získat nadpřirozené schopnosti. Lze se prý naučit přes noc jakýkoli jazyk, číst myšlenky nebo vidět to, co jiní nevidí. Tento účinek je prý ale krátkodobý. Pak se schopnost obrátí proti uživateli a prostě jej sliz zabije, nebo i zabít donutí.

S černou hmotou údajně obchodovali i dealeři drog. Její výskyt je ale znám již delší dobu. Nejedná se tedy o žádnou novinku.

Slizu je přisuzována i jistá inteligence, jeho vlastnosti jsou obdivuhodné. Zároveň se prý ale projevuje naprosto bezcitně a krutě. Vnímá a „chrání“ totiž jen sebe sama.

Jsou tedy černooké děti nakaženy tímto slizem? Jsou jejich děsivě zbarvené oči a vystupování důsledkem jeho působení? Vyvstává ale další otázka, proč jen děti, proč ne i dospělí? Případ, kdy by byl spatřen dospělý člověk s takto zabarvenýma očima, zatím není znám.

Kde je tedy pravda, se zatím můžeme jen domnívat. Případů, kdy se lidé s takovými dětmi setkali, ale přibývá.

Naďa Kučerová

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2476976
DnesDnes167
VčeraVčera749
Tento týdenTento týden3317
Tento měsícTento měsíc8606

Partnerské weby

apartman banner