V každodenním kolotoči, pracovním stresu nemáme čas věnovat pozornost svému tělu a snažíme se některé problémy přehlížet. Většinou je považujeme za neškodné, ale po čase mohou přerůst v nemoc. Čím dříve je odhalíme a svěříme se do rukou lékaře, tím větší

je šance na vyléčení. Na to, že není něco v pořádku, může upozornit:

Šumění v uších. Zdaleka nejde o potíže související s vyšším věkem. Důvod může být ve stresu, v nadměrné psychické zátěži, v zúžených cévách. Projeví se jako vedlejší účinek užívání některých léků, často problém způsobuje vysoký krevní tlak nebo také zablokovaná krční páteř. Začne-li vám pískat v uších, je lepší cestu k lékaři neodkládat.

Vypadávání vlasů. I tento zdánlivě běžný jev se může ukázat jako předzvěst zdravotních problémů. Příčinu lze hledat v příliš aktivní štítné žláze, v nedostatku železa, hormonálních poruchách. Vypadávání vlasů upozorňuje na nedostatek vitaminů a stopových prvků, psychické problémy, vedlejší účinky některých léků. Jestliže najdete více než sto vypadaných vlasů najednou, navštivte lékaře.

Poruchy spánku. Objevují se po vydatné večeři nebo přemíře alkoholu. Dalšími příčinami mohou být deprese, cukrovka, nedostatek pohybu. Jestliže jde o dlouhodobý stav, může nedostatek spánku vést ke zhoršení paměti, oslabení imunitního systému a dalším zdravotním problémům. Trvá-li déle než měsíc, je třeba poradit se s ošetřujícím lékařem.

Oční víčka. Otékají tehdy, když v noci klesá krevní tlak. Pokud jde o dlouhodobější problém, mohou být za tím problémy se srdcem či ledvinami. Zůstávají-li oteklá i během dne, může se jednat o alergii na některé kosmetické přípravky.

Krvácení mezi cykly. Někdy může být za poruchou dlouhodobý stres, hladovění, nedostatek spánku. Nejčastěji však jde o záněty, o kvasinkové infekce, další příčinou může být krvácení po pohlavním styku. Bez ohledu na věk ženy je třeba vyhledat gynekologickou ambulanci.

(se)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2500720
DnesDnes369
VčeraVčera645
Tento týdenTento týden3410
Tento měsícTento měsíc12066

Partnerské weby

apartman banner