3039kdyžBolest v krku se může objevit v jakémkoli ročním období, tedy i v letních měsících. Na vině může být proměnlivé počasí, nesprávně používaná klimatizace či pití studených nápojů. Bolesti v krku při polykání, pálení, potíže při mluvení a

zvýšená teplota jsou průvodními jevy nachlazení, angíny nebo zánětu mandlí. Při bolesti v krku nemusíme hned navštívit lékárnu, ale vystačíme si s některými přírodními prostředky.

+ Kloktání teplou slanou vodou může snížit otok v krku a uvolnit hlen, pomáhá také odplavit dráždivé látky nebo bakterie. Rozpustíme půl lžičky mořské soli v šálku vody a použijeme ke kloktání několikrát denně, tekutinu nepolykáme, ale vyplivneme.

+ Pro tělo je velmi důležité, aby zůstalo hydratované. A v případě bolesti v krku to platí dvojnásob. Dostatek tekutin udržuje sliznice vlhké, takže dokážou lépe bojovat proti bakteriím a dalším dráždivým látkám, například alergenům. Tělo pak lépe zvládá boj proti nachlazení.

+ Přírodním pokladem je česnek, který má výrazné antivirové a antibakteriální vlastnosti a doporučuje se zvýšit jeho konzumaci již při prvních známkách podráždění v hrdle. Polévka česnečka je ideálním prostředkem pro utišení bolesti v krku, při angíně a pro boj proti infekci. Bolest v krku mírní i česnekovo-šalvějový čaj. Do půl litru vody vmícháme dvě lžičky sušené šalvěje a rozetřený stroužek česneku, asi minutu povaříme a necháme vychladnout. Užíváme několik doušků každou hodinu.

(žuk)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2476283
DnesDnes223
VčeraVčera649
Tento týdenTento týden2624
Tento měsícTento měsíc7913

Partnerské weby

apartman banner