upset 2681502 960 720Občas se člověk necítí ve své kůži, a přesto se chová, jako by se nic nedělo. Tělo však může vysílat varovné signály. Kdy je zapotřebí být ve střehu, organismu pozorněji naslouchat?

Velká žízeň. Vypijete za den

mnohem víc než dva litry doporučovaných tekutin? Neustálý pocit žízně a sucho v ústech může signalizovat vážný zdravotní problém, jakým je cukrovka. Pokud se navíc cítíte unavení, máte problém se soustředěním, zvyšuje se potřeba navštěvovat během dne i noci toaletu, pak je na místě nechat si změřit hladinu cukru v krvi, podstoupit u praktického lékaře nezbytná vyšetření.

Dýchavičnost. Je pro vás čím dál větší problém vystoupat pár poschodí, které jste ještě před nedávnem zdolávali jako nic? Máte pocit, že i při běžné námaze se tělu nedostává kyslík? Pokud zrovna nebojujete s virózou, měli byste zamířit k lékaři. Dýchavičnost může poukazovat na plicní potíže nebo problém se srdcem.

Křeče v nohách. Chytá vás často křeč do lýtek, do svalů? Pokud navíc pociťujete větší nervozitu, postrádáte potřebnou energii, abyste zastali běžné denní povinnosti, pak je za možného viníka označit nedostatek hořčíku. Tento minerál se podílí na mnoha metabolických pochodech organismu. Je důležitý pro zdravé srdce, funkci imunitního systému, reguluje svalovou a nervovou rovnováhu. Zkuste do jídelníčku zařadit luštěniny, ovesné vločky, minerální vody, oříšky. Hořčík najdete v zelených bylinkách, v banánech, neloupané rýži.

(map)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2469873
DnesDnes288
VčeraVčera674
Tento týdenTento týden288
Tento měsícTento měsíc1503

Partnerské weby

apartman banner