Ve starých egyptských textech se dozvídáme, že nevyšší bůh Re, který pocházel z „Planety milionů let“, cestoval vesmírem v obrovském plavidle. Když zahlédl Zemi, přesedl do „nebeské komory“, která měla tvar pyramidy - a snesl se

v ní na Zem. Archeologové objevili menší repliku této komory, nazývanou v papyrových a také v pyramidových textech benben, vytesanou z černého kamene. Tento „tvrdý, lesklý předmět prý dovedl vystřelit do nebe“. Mohli snad dávní obyvatelé Heliopole, Memfidy či Hermopole zhotovovat kamenné sloupy a obelisky jako kopie podobných plavidel, které pak stavěli před své chrámy?
Egyptský bůh Hor zase používal k létání stroj nazývaný NAR, neboli „ohnivý sloup“. Na dochovaném vyobrazení má NAR podlouhlý doutníkovitý tvar, který se postupně zužoval do kruhové trysky, z níž vycházejí čáry, symbolizující zřejmě kouř. Z horní části NARU vyčnívají kratičká křídla. Vpředu jsou kruhové útvary, připomínající okénka. V egyptských textech nacházíme také mnoho popisů rachotu a hřmění, za kterého tento dopravní prostředek startoval. V mnohých se hovoří o tom, že „bohové“ údajně vzali s sebou do kosmu i některé lidi, jako například krále Pepiho.
Jak se mohli asi tito lidé, podle nás disponující jen primitivními technickými prostředky, v dávné minulosti dozvědět, že je Země kulatá? Z historického hlediska teprve nedávno - roku 1600 n. l. - byl upálen v Římě Giordano Bruno jako kacíř právě proto, že zastával tento názor!
(ng)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2469973
DnesDnes388
VčeraVčera674
Tento týdenTento týden388
Tento měsícTento měsíc1603

Partnerské weby

apartman banner