Encyklopedický slovník říká, že telurické (terestrické) proudy jsou proudy protékající Zemí indukované změnami geomagnetického pole, které sestává z hlavního magnetického pole buzeného v zemském jádře. To se skládá z převládající dipólové složky a nedipólového zbytku, z pole malorozměrových

anomálií buzených horninami zemské kůry a z pole krátkoperiodických geomagnetických variací a poruch.

Meridiány Země

Telurické proudy procházejí Zemí a působí jako její meridiány. Jedná se tedy o energetické toky, které zásobují krajinu pozitivní energií. Tam, kde telurické proudy nejsou, nebo kde je jejich tok narušen, se na všem živém projevuje nedostatek energie. Člověk se na takových místech necítí dobře, i když je třeba krajina hezká. Rostliny dosahují menšího vzrůstu a úroda tu není bohatá. Je zajímavé, že místa průběhu telurických proudů vyhledávají s oblibou hadi. Průběh telurických proudů mohou vidět jasnovidní lidé v podobě zářících linií.

Proudy lze usměrňovat i ovlivňovat

Za tímto účelem jim lidé stavěli do cesty obrovské kameny. Ty jejich energii brzdily a zesilovaly v daném prostoru. Jde o známé menhiry, megality, kromlechy a dolmeny, jež fungují jako akupunkturní body Země.

Průběhům telurických proudů se říkalo dračí cesty. Některé poutní stezky vedou přesně vedle jejich linií a na mnoha místech telurických proudů vznikly svatyně, kostely, katedrály aj. Typickým představitelem je katedrála Chartres ve Francii, která jasně ukazuje, že je možné telurickou energii koncentrovat díky tomu, že se průběh proudu přibrzdí kamennou stavbou. Pokud je taková kamenná masa bohatá na křemík, dokáže pak místo velice posílit - až pětinásobně. Velké kamenné bloky jsou tedy schopné shromažďovat a vyzařovat „energii Země“. Naši předkové se ji snažili přibrzdit a zachytit v kruhových a půlkruhových stavbách.

Telurické proudy v České republice

Proudy tvoří sítě, linie a obrazce, zaznamenat a zmapovat je lze i u nás. Nachází se například v Panenském Týnci u Loun, kde je nedostavěný gotický chrám. Jeho kněžiště je dvacet jedna metrů dlouhé a devět metrů široké. Jeho výška je přes dvacet metrů. Toto místo je hojně navštěvováno lidmi, kteří sem jezdí čerpat pozitivní energii, jež je v chrámu na určitém místě. Velmi často se zde konají také svatby. Když jsem začal hledat, co je příčinou pozitivity tohoto místa, zjistil jsem, že je chrám postaven na telurickém proudu. Naměřil jsem zde na dvanáctidílné stupnici intenzitu energie osm. V nedaleké vsi Klobuky stojí menhir zvaný Zkamenělý pastýř a podle mě je pravděpodobné, že je postaven na stejné linii telurického proudu.

Ing. Josef Schrötter, psychotronik

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2500781
DnesDnes430
VčeraVčera645
Tento týdenTento týden3471
Tento měsícTento měsíc12127

Partnerské weby

apartman banner