Paní Jana B. nás před časem upozornila na zajímavý případ historické vraždy. Podle naší informátorky měl na Klatovsku v 18. století jistý rodinný klan zavraždit svou babičku, která byla podezřelá z čarodějnictví. Událost jsme díky lidovým zkazkám skutečně dohledali, čin se

měl odehrát poblíž hory Pancíř. Nešlo ale o vraždu ani žádné čarodějnictví. S největší pravděpodobností se jednalo o děsivý rituál kočovných cizinců.

Obřad spočíval v tom, že někteří přestárlí jedinci neváhali spáchat sebevraždu, aby zabezpečili a ochránili zbytek rodu. Jaký volili způsob? Nechali se zaživa pohřbít!

Magický hrob byl vykopán poblíž křižovatky cest a následně zabezpečen ochrannými rituály. Ty se dělaly proto, aby nebožtíkovo tělo nemohli znesvětit či okrást lupiči. Nejstarší člen rozvětvené rodiny se položil do hrobu vystlaného látkami. Po odříkání zaklínacích formulí bylo jeho tělo zasypáno kameny a hlínou.

Jiný děsivý případ rituální sebevraždy se odehrál také u Hartmanic.  Tam se lidový mág a čaroděj dobrovolně upálil na rozcestí.  Když umíral, tak z jeho těla vyšel ďábel a hlasitým křikem vyděsil široké okolí. Ještě tři dny po sebevraždě se mělo na obloze objevovat pekelné znamení - čertovská hlava a rohy. Ovšem o tomto zajímavém případu hovoří jen jeden z pramenů, nikde jsme o mágově smrti nic víc neobjevili. Zřejmě šlo o pouhou pohádku.

Závěrem si připomeňme, že slavného sebevraha mají i v Mostě. Okultista Edward Kelley si vzal život  po svém druhém zpackaném útěku z vězení.  Při první akci přišel o nohu, druhý útěk měl stejný scénář, zlomil si tu druhou. Známá pověst praví, že pak celé město, ale především zdejší hrad, proklel. Tradovalo se, že pokud hrad zanikne, zanikne i Most. Naštěstí se tak nestalo, město žije dál.  I když jeho část kdysi padla za oběť těžbě uhlí, dokonce i kostel museli přestěhovat o kus dál.

(nov)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2426192
DnesDnes681
VčeraVčera709
Tento týdenTento týden1390
Tento měsícTento měsíc21671

Partnerské weby

apartman banner