Úplněk je den, kdy má Měsíc největší, obrovskou moc. Jeho působení na naši planetu, potažmo na člověka, je nesporné. V těchto dnech je Měsíc nejblíže k zemi, proto i jeho síla je znásobena a vliv podstatně větší. Lidé jsou podráždění, zvyšuje

se počet sebevražd, stoupá kriminální činnost, obecně se moc nedaří, pokud něco intenzivně chceme a nejsme dobře nasměrováni. Není proto dobré v takových dnech podstupovat složité chirurgické zákroky, důležitá jednání, soudní jednání a další zásadní kroky. Pokud přece jen něco z toho chceme nechat právě na den, na který připadá úplněk, je dobré, abychom byli opravdu dobře připraveni. Pravdou je, že pokud tento den dobře ošetříme, může se naopak dařit nadmíru dobře.

Právě proto je to den vhodný ke kouzlení, čarování, magickým úkonům obecně. Mágové úplněk milují. Mějme ale na paměti, že veškerá kouzla by měla být realizována s rozmyslem a beze strachu. Snadno se pak obrací zpět a navíc v umocněné míře. Účinky magie černé tak mohou mít fatální dopady, a to jak na oběť, ke které je kouzlo směřováno, tak na mága, který cokoli podcení.

O úplňku je dobré nabíjet drahé kameny, ale i pomůcky, které používáme k věštění či čarování. Postup je celkem snadný. Tyto předměty prostě vystavíme měsíčnímu záření na dobu, kdy na ně světlo dopadá.

Úplněk je také skvělý den k půstu. Tělo rychleji pracuje a zaměřuje se přesně na to, jaké informace mu dáváme. Pokud se tělu nedostává tento den jídla, odlehčí si a vyplaví snadněji spoustu toxických látek. Neukládá tak rychle zásoby na později, což se při dietách právě děje, nedochází proto k jojo efektu, pokud tedy hned další den nezaplavíme tělo tučnými a těžkými jídly. Úbytek váhy je o úplňku až dvě kila a pokud i další den jíme lehce a střídmě, kila zpět už nenabereme. 

Sílu úplňku si také lze snadno ověřit. Vezměte skleněnou mísu a naplňte ji vodou. Ve chvíli, kdy se objeví na obloze prozářený Měsíc, vezměte mísu oběma rukama a vystavte ji jeho světlu. Zadívejte se dobře na hladinu vody. Zde pozor, mohou se zvednout emoce, může se vám zatočit hlava nebo na hladině spatříte výjev, který vás vyděsí. Postupujte tedy opatrně, beze strachu a v naprostém klidu. Pokud budete dobře připraveni, poznáte nejen zajímavý pocit, ale také můžete na hladině vody spatřit svoji minulost či budoucnost. Je to skvělý nástroj k věštění. Lze tak dokonce získat velkou dávku energie.

 ÚPLŇKOVÉ RITUÁLY

 Rituál k odstranění všeho, co nechcete 

Vezměte bílou svíci a dvě černé, tužku, papír, nehořlavou nádobku. Oblékněte si pohodlný oděv a zvolte klidné místo, nejlépe v přírodě, není to ale nutnost. Rukou nakreslete na zem pomyslný kruh kolem sebe po směru hodinových ručiček. V kruhu poklekněte. Svíce umístěte před sebe tak, že bílá bude uprostřed. Zapalte bílou svíci a na papír napište to, co chcete, aby od vás odešlo. Papír s přáním pak oběma rukama přimkněte k hrudi a nahlas třikrát opakujte to, co je na papíru napsané. Poté jeden roh papíru zapalte nad černou svící vpravo a druhý roh nad černou svící vlevo. Nechte shořet v nehořlavé nádobce. Ukloňte se, vstaňte a vyrušte opět rukou kruh proti směru hodinových ručiček. Popel pak musí vzít voda nebo zem. Při zbavování se popela opět poděkujte. Rituál konejte, když je Měsíc rozzářený na obloze.

Rituál k zajištění prosperity

Vezměte kámen citrín a opláchněte ho studenou čistou vodou, pokud je dešťová, účinek posílíte. Až vyjde Měsíc a bude zářit na obloze, stoupněte si k němu čelem, kámen promněte oběma rukama a představujte si, jak roste a sílí vaše prosperita, jak se k vám hrnou peníze. Po skončení vizualizace vložte kámen do peněženky, kde ho můžete mít buď nastálo, nebo ho po měsíci můžete umístit do rohu hojnosti (nejvzdálenější levý roh v bytě od vchodových dveří).

Rituál podporující vášeň

Připravte si čtyři červené svíce. Najděte si klidné místo, nejlépe v přírodě, ale není potřeba. Oblékněte si pohodlný oděv. Rukou kolem sebe nakreslete pomyslný kruh ve směru hodinových ručiček. Svíce umístěte tak, aby každá zastala jednu světovou stranu. Poklekněte a svíce zapalte, začněte svící východní a pokračujte po směru hodinových ručiček. Pravou ruku položte na srdce, zavřete oči a představujte si, jak je mezi vámi a milující osobou velká láska a vášeň. Zde pozor na to, aby ve vaší mysli nebyl někdo, kdo o vás nestojí nebo netuší, že ho milujete. Jedná se o podpůrné účinky ve stávajícím vztahu. Svíce nezhášejte. Rukou opět opačně vyrušte kruh a svíce nechte dohořet na bezpečném místě. Pokud nebudete svíce nechávat na svém místě a budete s nimi pak manipulovat, odebírejte je tak, že začnete opět svící východní a budete postupovat proti směru hodinových ručiček.

Naďa Kučerová

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2472442
DnesDnes466
VčeraVčera563
Tento týdenTento týden2857
Tento měsícTento měsíc4072

Partnerské weby

apartman banner