Návraty k hodnotám – tak se jmenuje projekt, který by měl příští rok při příležitosti stého výročí vzniku Československa uměleckým způsobem propojit Českou a Slovenskou republiku. Půjde o odkazy předků obou zemí, památky, kulturu i

důležité kulturní a duchovní hodnoty, které obě země stále spojují. Unikátní šaty, představující vybraná města, v souvislosti s tímto projektem vytváří módní a oděvní návrhářka Marie Zelená.

„Doposud jsem tvořila šaty, které měly být stylem propojeny hlavně z historií měst, vycházely z barvy vlajky města a měly znázorněný i heraldický znak. Pro příští rok připravuji pro města, která se do akce zapojí, nové šaty. Budou více trendové, vzdušné a moderní, symbolika města bude znázorněna logem,“ vysvětluje Marie.

Již dnes jsou však hotové šaty pro Prahu a Bratislavu, které jsou v barvách těchto metropolí a nechybí ani zmiňovaný heraldický znak. Oboje dokonce doplňují korunky znázorňující Pražský a Bratislavský hrad.

Návrhářka už má představu i o šatech dalších měst, jako třeba Plzně, Ústí nad Labem, Brna či Jablonce nad Nisou. Zvláště poslední jmenované jsou opravdu krásné.

(luv)

DODATEK

Šaty pro hlavní město České republiky Prahu: Jsou v barvách vlajky města a v pase mají ve zlatém rámu vyšitý velký heraldický znak města. Štrasová korunka znázorňuje Pražský hrad.

Šaty pro hlavní město Slovenské republiky Bratislavu: Jsou v barvách vlajky města a částečně vlajku na šatech znázorňují. Heraldický znak města mají vyšitý ve stříbrném rámu a umístěný na srdci. Štrasová korunka znázorňuje Bratislavský hrad.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2453708
DnesDnes404
VčeraVčera620
Tento týdenTento týden1615
Tento měsícTento měsíc4654

Partnerské weby

apartman banner