Když naši prapředci drželi půst, měli pro to velice dobrý důvod. Chcete-li tedy něco udělat pro své zdraví, vyzkoušejte si půst, který bude tak zvaně na míru. Je dobré mít na paměti, že byste jej měli držet maximálně tři dny. A jaké jsou tedy

rady?

Máte-li rychlý metabolismus, jezte hroznové víno a melouny. Střídají-li se vám chutě (jeden den máte obrovský hlad, druhý den pro změnu trpíte nechutenstvím), jezte broskve, banány, fíky a pijte hroznovou šťávu. V případě, že máte pomalý metabolismus, jezte jablka a hrušky.

Je třeba si také uvědomit, že organismus ovlivňuje i roční období. Co byste v jednotlivých měsících měli jíst?

- Na jaře probíhá období znovuzrození, v přírodě narůstá energie. Čínská medicína doporučuje jíst první listy zeleniny a bylin, naklíčené obilí a luštěniny.

- Po jaru přichází léto a s ním další růst. Jíst by se měla lehčí jídla jako jsou melouny, rajčata a okurky.

- Podzim je časem úrody, ale organismus si už také začíná ukládat energii, kterou bude potřebovat v zimě. Doporučují se jíst semínka, med, mléčné výrobky, banány, hrušky, pomeranče, mandarinky a mořské řasy.

- Zima je obdobím klidu. Vhodné je v tuto dobu jíst hlavně listovou zeleninu, ale i dostatek cibule a česneku, z koření potom zázvor a pepř.

(ng)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2454884
DnesDnes122
VčeraVčera796
Tento týdenTento týden2791
Tento měsícTento měsíc5830

Partnerské weby

apartman banner