Kočka dnes patří mezi velmi oblíbené domácí mazlíčky. Lidé ji obdivují pro její samostatnost a nezávislost. Její vzezření i povaha mají osobité kouzlo a nádech mystična. Traduje se, že kočičí předení má léčivé účinky. Má blahodárný vliv na

krevní tlak, kardiovaskulární choroby, stres, obecně uvolňuje napětí.

Kočku sice nevycvičíte jako psa, ale je schopna se pár základních povelů naučit. I když je bude nejspíše předvádět jen tehdy, pokud sama usoudí, že má náladu. Obecně se má za to, že není schopna svého pána milovat stejně jako pes, ovšem tento mýtus vědci nedávno vyvrátili. Kočka se na majitele fixuje stejně jako pes, jeho ztrátu nese velmi těžce.

Kočka je sice osobnost, ale její povaha je dána plemenem. Vypozorováno ovšem bylo, že i barva srsti vypovídá o některých znacích povahy a chování.

Bílá

Je sice mezi lidmi velmi oblíbená, ale je jí připisována spíše odtažitá a svérázná povaha. U bílých koček se často vyskytuje hluchota, především tehdy, má-li modré oči. Je u nich zvýšený sklon k různým zdravotním problémům. Bílá kočka má prý stálý kontakt s „druhým břehem“.

Černá

Lidé ji spojují s čarodějnicemi, má se za to, že nosí smůlu. Jenže naprostý opak je pravdou. Patří totiž mezi nejvěrnější a nejvděčnější společníky. Její povaha je klidná, vyniká trpělivostí, ráda se mazlí. Bývá kontaktní, „upovídaná“. Její mňoukání připomíná spíše vrkání a velmi uklidňuje. Rozpozná bytosti, které člověk nevidí, dokáže s nimi komunikovat.

Zrzavá

Patří mezi temperamentnější kočky, je ale zároveň velmi mazlivá a dokáže být až neuvěřitelně milá. Přičítá se jí jistá vypočítavost, ovšem jde spíše o chytrost, její myšlení je kreativní. Může být trochu náladová a přestože vám v jednu chvíli leží líně na klíně a nechá se hladit, vzápětí vás může seknout. Bývá hravá do vysokého věku. Vnímá duchy, vidí je, ale vyhýbá se jim.

Mourovatá

Jedná se o nejčastější zbarvení srsti, zároveň ale patří kočkám, které jsou velmi chytré. Snadno se učí, dokáží i odkoukat spoustu úkonů od člověka, aby je pak mohly samy využívat ke svým potřebám. Žádná překážka není pro mourovatou kočku nezdolatelná, dokáže si poradit za všech okolností. Nic nevzdává, na vše přijde, se vším si poradí. Miluje běhání venku, ale v bytě si také celkem snadno zvykne. Doporučuje se ale, aby měla přístup alespoň na balkon nebo na okno a mohla pozorovat venkovní dění. Patří mezi skvělé lovce, myšky doma mít určitě nebudete. Miluje klid a samotu, najdete ji tedy často odpočívat na těch nejbizarnějších místech. Patří mezi nejvěrnější kočky. Je naprosto otevřená všemu, co se paralelních světů týká.

Želvovinová

Je sice milá a přátelská, ale její důvěru budete získávat poměrně dlouho. Pokud si ovšem želvinka k člověku cestu najde, ráda se s ním mazlí nebo povídá. Je věrná a klidná, miluje ovšem procházky a toulání. Celkem snadno ji naučíte chodit na vodítku, může pak s vámi chodit ven jako pejsek. Traduje se, že čtyřbarevná kočka nosí svému dvounohému kamarádovi velké štěstí. Cítí a vnímá lidské choroby mnohem dříve než člověk sám a dokáže na ně i upozornit.

(nad)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2459178
DnesDnes353
VčeraVčera622
Tento týdenTento týden2304
Tento měsícTento měsíc10124

Partnerské weby

apartman banner