0424jak 2Už pěkná řádka let uplynula od děsivé tragédie v Rusku. Dodnes se ale spekuluje, zda se nejednalo o fámu či výmysl jisté náboženské sekty. V roce 2008 ruská policie údajně dopadla skupinu satanských vrahů, kteří pojídali své oběti. Většinou jim zasadili neuvěřitelných 666 ran

nožem. Má to ale háček, zřejmě vůbec nešlo o nějaké satanisty, ale spíše o psychicky nemocné lidi.

Ano, ortodoxní satanisté nikoho nevraždí ani nepojídají. Lze na ně pohlížet jako na členy specifického druhu náboženství, kde Satan je totožný s pohanskou bohyní Země (zvanou též Měsíční bohyně či Rohatá bohyně), s nespoutanými přírodními silami.

Energie čísla 666

Podle hermetické symboliky je číslo 666 atributem nekultivované (hrubé) energie. Dříve patřilo právě k oněm Měsíčním bohyním. Je také zajímavé, že již zmiňovaný ortodoxní satanismus je zřejmě ještě starším náboženstvím než křesťanství nebo buddhismus. Bohužel, na tento kult se v průběhu staletí nabalili sadisticky založení jedinci, mnohé skupiny jej zneužívají ke svému prospěchu. Satanští guruové se mnohokrát distancovali od kriminálních činů spojovaný či konaných ve jménu satanismu.

V roce 1966 Anton Szándor LaVey založil první Satanovu církev na světě. Sepsal satanskou bibli a stanovil klíčová pravidla kultu.

Ďábel nebo mimozemšťan?

Komické jsou staleté pře o tom, jak vlastně Satan doopravdy vypadá. Inkvizice ho viděla jako chlípného kozla nebo černého kocoura, její oběti ale popisovaly něco úplně jiného. Jejich Satan měl hladkou a šedou kůži, velkou hlavu s vypouklýma očima, hodně připomínal mimozemského „šediváka“. Někteří filozofové spatřují Satana v záhadném templářském symbolu - v Bafometovi. To je ale jen další nepochopení symboliky, další nesmysl. Podle Bible byl Satan padlým andělem, s ďáblem neměl nic společného. Je tedy otázkou, koho nebo co satanisté opravdu uctívají…

(nov)

Foto: Pixabay

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2426938
DnesDnes46
VčeraVčera662
Tento týdenTento týden2136
Tento měsícTento měsíc22417

Partnerské weby

apartman banner