0325koupil 4Záhadné události, které odstartovaly prodej Onassisova milovaného ostrova Skorpios, přinutily člena ochranky nového majitele požádat o přeložení. Kolem legendárního řeckého ostrova Skorpios, někdejšího pozemského ráje jednoho z nejslavnějších

a nejbohatších Řeků, se v posledních letech množí pověsti o podivných zjeveních. Někdo jim věří, jiný se usmívá a další mluví o chytrém ruském triku pro zvýšení návštěvnosti ostrova. Pravdou je, že již delší dobu na nevysvětlitelné jevy kolem ostrova upozorňují i obyvatelé sousední Lefkady. Lidé pracující na ostrově a rybáři mluví o toulajícím se Onassisově „stínu“, ale i o mírně shrbené mužské postavě oblečené do tmavého obleku, která se tu prochází s doutníkem v ruce. Nejčastěji se prý zjevuje u své Růžové vily a na schodech vedoucích k vinicím. Ať je to jakkoli, historické „dědictví“ ostrova Skorpios samo hraničí s prokletím (rodinné tragédie Onassisů a propojení s Kennedyovými). Ve spojení s pozorováním nadpřirozených událostí, k nimž začalo docházet okamžitě po změně majitele ostrova, vyvolává mnoho otázek.

Skorpios jako ráj na zemi


Aristoteles Onassis koupil Skorpios v roce 1963, o pět let později se zde oženil s Jacqueline Kennedy, Vybudoval tu doslova ráj na zemi - s okouzlujícím sídlem Růžový dům, hustým zalesněním či východní pláží s bělostným pískem dovezeným z kyperského ostrova Salamis. Od ledna 1973 se však Skorpios stal také místem posledního odpočinku tragicky zemřelého Onassisova syna Alexandra. O dva roky později tu byl pohřben i sám Onassis a posmutnělý Skorpios pustl.

Onassisova jediná vnučka Athena, která se netají antipatiemi ke všemu řeckému, prodala ostrov v roce 2013 za pohádkovou sumu ruskému magnátovi Dimitriji Rybolovlevovi. Ten jej koupil jako dar své dceři Jekatěrině. Rodina ruského miliardáře tu chce vybudovat luxusní turistické středisko, což se nelíbí nejen mnohým Řekům, ale podle všeho ani duchovi samotného Onassise.

Vyděšený strážce viděl Onassise

Záhadnou postavu, o které se tolik mluví, před sebou údajně zahlédl i člen osobní Rybolovlevovy ochranky, člověk, který o historii ostrova mnoho nevěděl. V domnění, že jde o vetřelce se snažil přiblížit, ale postava zmizela. Událost se po několika dnech opakovala, a to ho přimělo zajímat se o minulost ostrova. Když si prohlédl fotky Aristotela Onassise, prohlásil s jistotou, že přízrak byl právě tento muž. Nedlouho poté si na obchůzce všiml, že světla v Růžové vile blikají a okamžitě šel zjistit, co se děje. Když však vstoupil do domu, všude byl klid a hrobové ticho. Nebyl zde nikdo, kdo by mohl rozsvítit. Strážce se zmínil o události svým nadřízeným a ti povolali na ostrov elektrikáře, který pečlivě vše zkontroloval. Nenašel žádnou závadu. Znepokojený strážce nakonec požádal o povolení ostrov opustit.

Ostrov nesmí být prodán

O Skorpios se v minulosti zajímali mnozí, například Madonna, Bill Gates, Giorgio Armani, katarský emír Hamad bin Khalifa Al Thani a další. Prodej ostrova nebyl jednoduchý, a to ani v případě Rybolovleva. Provázely ho vleklé spory mezi vládními činiteli, pečlivá studování Onassisovy závěti a situaci řešil i Nejvyšší soud. Nakonec došlo k prodeji, respektive ke stoletému pronájmu. Aristoteles Onassis by ale právem mohl být nespokojený. Podle některých zdrojů totiž v poslední vůli prodej ostrova výslovně zakázal s tím, že neexistuje žádná možnost prodeje, pouze dlouhodobý pronájem. V případě, že by dědicové nebyli schopni ostrov udržovat, mají ho darovat společnosti Olympic Airways jako rekreační středisko pro zaměstnance. A to jako dětské tábory s názvem „Alexandros Onassis“. Tomuto by ale měla předcházet nabídka ostrova řecké vládě. Připomeňme, že z jakékoli nabídky je vyloučeno 300 arů, na kterých stojí kaple a hrobky Aristotela Onassise a jeho dětí Alexandra a Christiny.

Jana Soukupová

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2454885
DnesDnes123
VčeraVčera796
Tento týdenTento týden2792
Tento měsícTento měsíc5831

Partnerské weby

apartman banner