0826cestováníKdo by se netěšil po pracovním maratonu na dovolenou? I na cestách však může dojít k nečekaným situacím. Abychom zasloužené volno prožili v pohodě a klidu, je třeba nic nepodcenit a dobře se připravit. Například i tím, že budeme mít po ruce

prostředky první pomoci.

Co by mělo být součástí cestovního zavazadla? Záleží na délce a místě pobytu. Každopádně by mělo obsahovat obvazový materiál, sterilní mulová obinadla a gázu, náplasti s polštářkem i bez, nepřilnavý obvaz na spáleniny, dezinfekční prostředek. Hodit se mohou také škrtící a elastické obinadlo, několik spínacích špendlíků, nůžky. Průjem, zažívací potíže nebývají se změnou prostředí nic neobvyklého, ale nejčastější příčinou se stává chyba ve stravování. Imodium, živočišné uhlí při takových potížích rychle uleví. Nezbytné jsou také léky proti cestovní nevolnosti. Do příruční lékárničky přibalíme i teploměr, léky na snížení teploty a proti bolesti, například Acylpyrin, Paralen, hodit se může přípravek na zmírnění křečí žlučových i močových cest a křečí při menstruaci. Hmyz může být nositelem virů či chorob, proto se štípnutím či kousnutím postižené místo vyplatí ihned vydezinfikovat. Účinnou prevenci poskytnou nejrůznější repelenty. Dále je třeba vzít s sebou všechny léky užívané pravidelně. Své místo by měly mít v lékárničce přípravky na opalování, opalovací mléka a krémy s vyšším ochranným faktorem a také na ošetření po slunění, případně zmírnění následků nadměrného pobytu na slunci, kdy může dojít k zánětu kůže projevujícímu se zčervenáním, pálením až puchýři.

(se)

DODATEK

Ženy by měly pamatovat na to, že organismus může citlivě reagovat na změnu prostředí, životního stylu, neobvyklým termínem menstruace a i na tuto situaci se dostatečně připravit.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2430028
DnesDnes146
VčeraVčera705
Tento týdenTento týden146
Tento měsícTento měsíc146

Partnerské weby

apartman banner