0508olivové mádloKosmetika na přírodní bázi se v současnosti těší velké oblibě. Spousta přírodních produktů pomáhá udržovat pleť svěží, krásnou, stávají se účinnými pomocníky v boji proti stárnutí. Stejně jako olivový olej v potravinářství nemá v kosmetice konkurenci olivové mýdlo. Současný

trend směřuje opět k tradičnímu olivovému mýdlu. Základním přírodním materiálem pro jeho výrobu je tuk. Do dnešních dnů je v Řecku mnoho hospodyněk, které vyrábějí olivové mýdlo podomácku. Používají usazeninu vzniklou po přefiltrování oleje, vodu, louh a sůl. Není bez zajímavosti, že olivový olej obsahuje vitaminy B a betakaroten, vitaminy A a C, které se podílejí na ochraně pokožky před slunečním zářením. S olivovým olejem, zásluhou vitaminu E, který bohatě obsahuje, lze zpomalit tvorbu vrásek, stárnutí pleti. V dermatologii je olej využíván jako součást nedráždivých základů pleťových masek a krémů.

Pleť na olivové mýdlo velmi dobře reaguje. Prospěšné vlastnosti olivového oleje pro hydrataci, výživu, každodenní ošetřování znali po staletí obyvatelé Středomoří. Ostrov Lesbos je synonymem olivového oleje velmi dobré kvality a například řecké olivové mýdlo pocházející právě z tohoto ostrova má mimořádný antibakteriální a antimykotický účinek. Lze ho doporučit na všechny typy pleti. Neobsahuje žádné chemické přísady, má přirozenou mýdlovou vůni, není parfémováno. Mýdlo se silnými antioxidačními vlastnostmi a jedinečnými zkrášlovacími účinky podpoří pružnost pokožky, její hydrataci, je vhodné také pro jedince s velmi citlivou pokožkou, sklonem k vyrážkám, akné, trpící alergií. Jeho pravidelné používání ocení i stárnoucí pleť, neboť olivové mýdlo má schopnost zjemňovat vrásky kolem očí a úst, zlepšuje průběh kožních onemocnění, urychluje hojení poranění kůže. Je vhodné k mytí obličeje, těla i vlasů, a také na holení.

(se)

Přírodní olivové mýdlo si lze objednat prostřednictvím zásilkového obchodu Spirit na telefonním čísle 472 744 568 nebo na internetu: www.spiritobchod.cz či na e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2469890
DnesDnes305
VčeraVčera674
Tento týdenTento týden305
Tento měsícTento měsíc1520

Partnerské weby

apartman banner