Pocit radosti, štěstí a zdraví každého z nás je přímo závislý na množství životní energie, kterou máme k dispozici. Je prokázáno, že až devadesát procent chorob a zdravotních potíží je způsobeno špatným naklá dáním s energií, kterou má každý z nás k dispozici.

Mladý člověk odebírá sto procent potřebné energie z výživy, spánku a aktivního pohybu. Z celkového množství spotřebuje šedesát až sedmdesát procent na denní život, práci, trávení potravy a pohyb. Zbytek může vydat tím směrem, kterým se mu zachce. Pokud je mladý a zdravý, vydává energii velkoryse - místo spánku může být v barech, milovat se každý den s jiným partnerem či nadšeně hledat formy sebevyjádření. S přibývajícím věkem člověk získává stále menší a menší množství energie, i když ji v podstatě stále stejně vydává. Tak se pozvolna dostává do schodku - deficitu, protože svoji energii musí odejmout z životně důležitých orgánů - z jater, srdce, ledvin, žláz i mozku. Ve věku kolem čtyřiceti let máme spotřebováno padesát až šedesát procent energie a v šedesáti pěti letech je energie již téměř spálená, blízko vyčerpání.

Jak energie proudí?
Před několika tisíci lety byl život mnohem jednodušší, lidé nežili pod tíhou stresu, spěchu, úzkosti. Tehdy by vzduch čistý a všude byl dostatek přírodních energií. Lidé žili více v klidu, v „duševním tichu“, tedy ve stavu, který nám dnes velmi chybí. Tělesné funkce se zpomalovaly, lidé byli vnímavější a prociťovali, že jejich tělem prochází energie. Cítili, že začíná někde v oblasti pupku, tam, kde je umístěn vůbec první zdroj životní energie, pupeční šňůra. Energie se dostává přes pohlavní ústrojí a přes konečník podél páteře vzhůru přes hlavu, jazyk, krk, hrudní kost opět k pupku. Tento oběh se nazývá „malý oběh energie“. V našem organismu není jen malý oběh, ale proudí zde energie přímočaře nahoru a dolů, protéká nejdůležitějšími orgány a plní je energií. Takto vzniklo taoistické učení o energiích - prastará čínská nauka o meridiánech a oběhu energie. Nesprávné proudění energie způsobuje blokády, které mají za následek zdravotní potíže.

Emoce a energie
V orgánech vznikají a hromadí se pozitivní a negativní emoce. Negativní emoce způsobují zeslabení životní síly, naopak pozitivní emoce nás posilují. Je-li orgán vyčerpaný a slabý, mohou se v něm usadit negativní energie. Když známe zdroj nežádoucích energií, můžeme provést změnu. Pozitivní energie orgánů má léčebný účinek. K tomu, abychom byli zdrávi, je třeba otevřít přístupové cesty do jednotlivých orgánů a naučit se je plnit pozitivní energií, tedy plnit pozitivními emocemi tak, jak jsou propojeny. Příroda, krása, pokora, nádherné zážitky, přátelství, čestnost, dobrotivost, oddanost - nás plní pozitivní energií, která se hromadí v příslušných orgánech.
(žuk)

DODATEK
Životní energii můžeme zmnožit mnoha způsoby – masáží, akupresurou, meditací, bylinkami, zdravou stravou, jógou a podobně.
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2500781
DnesDnes430
VčeraVčera645
Tento týdenTento týden3471
Tento měsícTento měsíc12127

Partnerské weby

apartman banner