Kašel rozeznáváme suchý a vlhký. Bývá způsobován různými mikroby a viry, po prochlazení, po vypití studeného nápoje a podobně. Hlen se v průduškách zmnoží a vykašláváme jej ven, potom hovoříme o vlhkém kašli. Jak si můžeme pomoci proti kašli lidov ou medicínou?

Čaj na suchý kašel: 40 gramů ibiškového kořene, 30 gramů anýzu. 20 gramů rosnatky, 20 gramů islandského lišejníku – vše smícháme a jednu polévkovou vrchovatou lžíci této drogy zalijeme čtvrt litrem horké vody, necháme dvacet minut vyluhovat a popíjíme horký třikrát denně.

Čaj na vlhký kašel: 50 gramů natě mateřídoušky, 10 gramů šalvěje, 30 gramů izopu lékařského a 10 gramů islandského lišejníku smícháme. Na jeden šálek čaje potřebujeme jednu polévkovou lžíci směsi. Zalijeme horkou vodou, necháme půl hodiny vyluhovat, scedíme a popíjíme tři až čtyři šálky denně.

Masáž: Oblast hrudi potíráme teplým olejem a nakonec po důkladném natření dáme navrch igelit. Tuto medicínu, která zmírňuje záchvaty kašle, ponecháme na hrudi od večera do rána.

Pozor na čokoládu: Při vlhkém kašli se nedoporučuje kravské mléko v jakékoliv podobě, to znamená ani nejíst výrobky, kde je obsaženo sušené kravské mléko jako například mléčná čokoláda a podobně.
(mik)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2427699
DnesDnes42
VčeraVčera765
Tento týdenTento týden2897
Tento měsícTento měsíc23178

Partnerské weby

apartman banner