Navzdory tomu, že lidstvo jako celek teprve stojí před otázkou existence vyspělého mimozemského života, najdou se jedinci, kteří jsou přesvědčeni, že inteligentní ufoni Zemi již navštívili a obývají ji. Až sedm druhů zástupců

mimozemských civilizací se tak prý téměř nepozorovaně pohybuje mezi námi.

Šediváci

Nejznámější a nejrozšířenější mimozemský druh na naší planetě. Tyto bytosti byly poprvé zdokumentovány už v roce 1947, kdy byla jejich těla nalezena po havárii mimozemského plavidla v oblasti Rooswell v Novém Mexiku. Jsou známí tím, že Zemi využívají jako zdroj biologického materiálu, oplodňují ženy a následně odebírají jejich plody, lidé jsou pro ně pokusnými králíky a vkládají do jejich těl implantáty. Zastánci archeoastronautiky jsou toho názoru, že tato skupina využívá naši planetu za tiché podpory vlády Spojených států amerických a v prostředí utajované vojenské základny Area 51 s lidmi spolupracuje na nejrůznějších projektech.

Mimozemšťané siví

Jedná se asi o 130 cm vysoké bytosti šedé barvy, které mají protáhlou hlavu a černé oči. Jsou natolik vyspělé, že se množí klonováním. Dobývají obydlené planety, kde se snaží pomocí genového inženýrství vytvářet nové bytosti.

Stříbrňáci

První zmínky o nich přicházely na začátku devadesátých let minulého století. Asi jeden a půl metru vysoké bytosti, zahalené ve stříbřité mlhovině, se jen tak pohybují většinou po prostorách bytu. Nevydávají žádné zvuky, ani se nesnaží navázat kontakt. Vždy jsou jen pouhými diváky. Při setkání s nimi provází  pozorovatele většinou pocit paralyzace. Co je cílem jejich návštěv, není dosud známo. Ve světové literatuře se neobjevují, a tak se pravděpodobně jedná o českou raritu.

Umiti

Svůj vzhled umí dokonale přizpůsobit lidské podobě, a tak je lze jen stěží rozeznat. Před několika lety byli prý spatřeni při atentátu na vídeňském letišti. Při přestřelce došlo ke zranění dvou příslušníků této civilizace. Ti následně odmítli lékařskou pomoc a zmizeli.

Replitáni

Tento poddruh šediváků se vyznačuje tím, že má lidská těla a ještěří tvář. Replitáni jsou vysocí kolem 190 cm, studenokrevní a schopní hibernace. Ve své domovině žijí v podzemí. Jsou to velcí agresoři, kteří prý spolu se šediváky představují pro naši planetu opravdové zlo.

Lyřané

Mezi ostatními lidmi byste je téměř nepoznali. Mají o něco světlejší kůži a jsou vyšší. Má se za to, že Zemi navštívili poprvé už v dobách bájné Atlantidy poté, co jejich domovská planeta utrpěla vlivem války značnou zkázu.

Men in Black

Bytosti oblečené v černých oblecích o sobě prohlašují, že jsou vládní agenti. Objevují se zpravidla v místech, kde bylo pozorováno UFO a snaží se zastrašovat svědky události. Ačkoli by se mohlo na první pohled zdát, že se jedná o agenty pracující pro vládu nebo některou z tajných organizací, jedná se zřejmě o vyspělé roboty vyšších inteligencí, jejichž úkolem je zahlazovat stopy. Tato skupina je však závislá na zdroji energie a svých vesmírných tvůrcích.

Josef Jiránek

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2428250
DnesDnes593
VčeraVčera765
Tento týdenTento týden3448
Tento měsícTento měsíc23729

Partnerské weby

apartman banner