Tajemné kruhové stavby z časů pohanských vábí nejen různé příznivce záhad, ale i historiky a archeology. Existovala v dávných časech v Evropě jakási „síť“ kultovních staveb a tras? Patřily k nim energetické linie a pravěké rondely? A souvisí

některé z nich s UFO?

V poměrně krátké době objevili v minulosti archeologové v Polabí na osmi kilometrech již čtvrtý pravěký rondel, kultovní kruhovou stavbu. Bylo zdejší území nějak výjimečné? Kdo rondely stavěl a k čemu sloužily?

Tisíce let staré stavby

Britské rondely jsou staré přibližně šest tisíc let, evropské asi o dva tisíce let starší. Záhadné stavby nebyly žádnými pevnostmi, jak se psalo, ani obydlenými příbytky. Kruhové příkopy kolem nich měly několik vstupů a průměr od 30 do 300 metrů. Zajímavé je, že v Británii se při průzkumech nalezly i lidské kosti (obětí?) a nejrůznější magické předměty. Také existence podivných jam nedává vědcům spát. Navíc jsou některé rondely spojeny zvláštními liniemi. Nálezy kůlů (respektive jejich zbytků) vedou k domněnce, že rondely byly zastřešeny.

Je za vším setkání s UFO?

Někteří záhadologové se domnívají, že rondely, jámy a linie tvořily v krajině jakousi magickou síť. I to je možné. Ale k čemu by taková síť sloužila? Její struktura je navíc dobře viditelná jen z výšky… Jiné teorie přicházejí s vysvětlením, že šlo o primitivní hangáry, ze kterých se řídila „UFO-doprava“.

Erich von Däniken kdysi řekl, že kultovní objekty vznikaly převážně tam, kde došlo ke kontaktu obyvatel s mimozemskými plavidly. Ale možná jsou tyto stavby jen pozůstatkem tajemné civilizace, která se kdysi šířila Evropou z východu na západ. Pokud je tomu tak, kam se poděla? Na odpověď si budeme muset počkat. Tedy pokud se k ní dokážeme dopracovat…

(nov)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2584134
DnesDnes661
VčeraVčera739
Tento týdenTento týden3027
Tento měsícTento měsíc14498

Partnerské weby

apartman banner