Můj známý, který pochází z Polska, mi vyprávěl, že se tam před lety zjevil mimozemšťan. Zdálo se mi to trochu přitažené za vlasy, ale on trval tak vehementně na svém, že mě znejistil. Prý o tom informoval i

polský tisk...“

Karel P., Ostrava

Mezi utajená setkání s údajnými mimozemšťany musíme započítat i případ známý jako „Gdyňský incident“. Polský tisk informoval 23. ledna roku 1959 čtenáře o záhadném výskytu UFO v přístavu Gdyně.

Objekt byl identifikován jako těleso kruhového tvaru, které oranžově zářilo. Létající monstrum nejprve uviděli přístavní zaměstnanci, poté i řada dalších svědků. Podle některých lidí těleso odletělo na severozápad, podle jiných se zřítilo do moře. Faktem je, že speciální skupina potápěčů cosi hledala a vyzvedla z gdyňských vod. Pan B. K., který tehdy v přístavu pracoval, řekl novinářům o podivné bytosti, která se údajně objevila přímo na pláži. „Mimozemšťan“ měl na sobě kovový oblek či speciální kůži. Tělesné orgány se prý rozhodně nepodobaly těm lidským. Po přeříznutí kovového náramku na pravé končetině bytost zemřela. Údajně byla mrtvola v režimu „přísně tajné“ skladována v nemocničním mrazicím boxu a poté ve speciálním kontejneru s ledem převezena neznámo kam. O incidentu se již nehovořilo, až v 80. letech minulého století debatu oživili polští záhadologové.

(nov)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2370271
DnesDnes412
VčeraVčera1030
Tento týdenTento týden6035
Tento měsícTento měsíc24506

Partnerské weby

apartman banner