Stane s ejen to, co stát má...

Obecně se říká, že co si lidé přejí a vyšlou „nahoru“ , je vyslyšeno. Já to mám opačně, mohu vysílat nahoru co chci a ono to stejně dopadne úplně jinak a často naopak. Začnu od začátku. Neměla jsem se narodit. Maminku doktor dlouho ujišťoval, že v jiném stavu není. Nakonec se těšila, že se jí po dvou dcerách

narodí syn. A zase holka! Když jsem vyšla základní školu, chtěla jsem jít do Prahy na chemickou průmyslovku. Jenže naši na to neměli, a tak jsem musela jít na gymnázium – matematicko-fyzikální větev. Já a matika! Ale měla jsem ráda český jazyk a za slohové práce jsem byla chválena. Studia jsem úspěšně dokončila, ještě dnes se tomu divím. Asi tam nahoře uznali, že to dokáži.

Nikdy jsem se vdát nechtěla (mít děti jsem ale chtěla), ale vdala jsem se ve dvaceti letech a z lásky. Jednadvacet let jsem byla v manželství spokojená, ale můj muž zřejmě ne. Nikdy by mě nenapadlo, že se jednoho dne nevrátí. Rozvedli jsme se. Zase mi tam nahoře nadělili to, co uznali pro mě za nejlepší.

Říkala jsem si, že už žádný muž nepřekročí práh mého bytu. Co myslíte, že se stalo? Mám už pětadvacet let přítele, kterého jsem si našla na inzerát. Je pracovitý, spolehlivý, a i když se někdy bouřlivě střetneme, mám ho ráda. Vždycky jsem prohlašovala, že se k žádnému muži nenastěhuji. A co myslíte? Bydlím u něj již 13 let a jsem spokojená.

Přežila jsem dvě těžké havárie, i když jsem si myslela, že mně se nic takového stát nemůže.

A tak se ptám sama sebe: Zda se něčeho bát nebo si něco přát? Nevím. Vím jen to, že se stejně stane jenom to, co se stát má a čím si máme projít či co máme prožít. Nyní, když se něco děje, prosím jen o ochranu pro všechny své nejbližší a žiji absolutně spokojený život. Protože jinak se snad ani žít nedá. Ne zbytečně se říká, že když nahoře odmítnou pomoc, ani odvaha nám není nic platná...

Jana Š.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2451771
DnesDnes248
VčeraVčera620
Tento týdenTento týden3802
Tento měsícTento měsíc2717

Partnerské weby

apartman banner