Terapie slovem

Časopis Spirit čtu nějakých 20 let, mé zaměření na duchovno a ezoteriku je tedy zřejmé. Manžel je však velice praktický člověk a vlastně mě tak trochu "stahuje z oblaků" a dodává mi životní stabilitu. Proto mě velice potěšilo, že se uvolil jet se mnou do

Prahy na festival Miluj svůj život a dokonce souhlasil s tím, že bude absolvovat nějakou přednášku. Z nepřeberného množství jsem si nějak intuitivně zvolila program a těšila se na atmosféru, přednášky, účinkující, zboží, knihy a na nové informace. Konečně nastal ten den a s manželem jsme se vydali vlakem přes půl republikydo Prahy. Dorazili jsme na místo, kde už se začínaly tvořit davy návštěvníků, respektive návštěvnic. Z mého pohledu šlo z 90 % pouze o ženy. Bohužel, ani dámská společnost manžela nenadchla a viděla jsem na něm, že by se nejraději otočil na podpatku a zmizel. Dotáhla jsem ho do učebny, kde měla přednášku Dagmar, nazvanou Terapie slovem, chanelling. Nevěděla jsem, co od toho čekat. Vešla veselá energická paní s jiskrnýma očima. S některými návštěvníky se evidentně znala, neboť proběhlo vroucí objetí. Manžel zašeptal, že vydrží maximálně 20 minut a pak mizí. Paní Dagmar začala o lásce k sobě, o vnitřním dítěti v každém z nás. Bylo to zvláštní, poutavé a v některých okamžicích i neuvěřitelné, neboť se jako médium dovedla napojit na některé lidi v učebně. „Brnkla na citlivou strunu“, otevřela věci, které si každý nechává sám pro sebe. Došlo málem i na slzičky, je to těžko popsatelné pro někoho, kdo nebyl přítomen. Dvě hodiny utekly jako voda. Po skončení jsem spěchala na další přednášku. A manžel? Šel se s paní Dagmar obejmout, poděkovat jí. Na můj udivený pohled jen utrousil, že prostě musel.

Takže paní Dagmar - díky za vše a věřím, že jsme se neviděly naposled, jak jste stačila říct mému manželovi. Můj praktický a nevěřící manžel připouští, že skutečně existují věci mezi nebem a zemí a já jsem ráda, že jsem poslechla svou intuici, která nám otevřela nový obzor.

A. B., Havířov

Vrabcům zrníčka nechte

Často si kupuji váš týdeník Spirit. V čísle 13+14/2018 mě zarazil příspěvek na straně 9 pod titulkem: Víte, že…, který pojednával o vrabcích. Ano, vrabci skutečně zobají obilí, je dokonce i jisté, že nějaká zrna přijdou „nazmar“. Jezdím často na kole po zemědělském kraji Lounska a nevzpomínám si, že by hejna vrabců napadala pole s obilím, ohrožovala tak naše hospodářství a způsobovala hrozbu hladomoru v Čechách. V zatáčkách silnic se najdou místa, jež jsou doslova vystlaná obílím, které spadlo z valníků. Neviděl jsem tam snad nikdy žádného vrabce. Asi také proto, že těchto opeřenců je málo. Slyšel jsem jednou v rozhlase relaci o vrabcích. Mluvilo se v ní o tom, že nějaký francouzský král vydal nařízení, aby sedláci vrabce zabíjeli. Na každý zobáček byla vypsaná peněžní odměna. Problém nastal v podstatě hned, neurodilo se žádné ovoce. Král si tenkrát nesehnal kompletní informace o vrabcích, tudíž nevěděl, že tito ptáci vyvedou za sezónu až třikrát mláďata, která krmí výhradně hmyzem a housenkami. Nechte vrabcům nějaká ta zrníčka, oni se nám mnohokrát více odmění. Největší nebezpečí je v tom, že lidé, ve strachu, aby neumřeli hlady, by mohli začít vrabce vybíjet. Polovičaté zprávy od laiků totiž dokážou udělat více škody než užitku.

Bořivoj S., Chaberce

Děkujeme našemu čtenáři za postřeh. Rádi bychom jeho informaci doplnili i o to, že velkým nepřítelem vrabců byl Mao Ce-tung, který je nazval „okřídlenou metlou národa“. Číňané museli podle jeho pokynů vrabce zabíjet, nebo jim sypat otrávené zrní. I děti ve školách se učily, jak je likvidovat či jim alespoň bránit v hnízdění. Maovu „antivrabčí“ kampaň nepřežilo osm milionů těchto opeřenců. Čínští vědci posléze zjistili, že žaludky ptáčků jsou plné hmyzu a housenek, které ničí úrodu. Škůdci se tedy přemnožili a v letech 1958 – 1962 postihl Čínu hladomor, který měl na svědomí nejméně 20 milionů lidských životů.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2471409
DnesDnes621
VčeraVčera623
Tento týdenTento týden1824
Tento měsícTento měsíc3039

Partnerské weby

apartman banner