Koupil milionář prokletý ostrov?

S velkým zájmem jsem zaznamenala článek, který jste pod tímto titulkem otiskli ve Spiritu číslo 25. O Skorpiosu jsem se poprvé dozvěděla v knížce, která pojednává o milostném vztahu Marie Callas a

Aristotela Onassise (jméno autora už jsem bohužel zapomněla).

Píšete, že ostrov může být prokletý. Svatba mezi Aristotelem a Jacqueline Kennedy prý byla docela smutná. Onassisovy děti nebyly bývalou první dámou USA vůbec nadšeny. Ale ani děti Jackie, i když byly tenkrát ještě malé. Onassis se prý snažil koupit si jejich přízeň drahými hračkami, dokonce prý nechal dovážet svým letadlem z USA jejich oblíbené hot dogy.

Na ostrově je pohřben jeho milovaný syn Alexandr, který tragicky zahynul. Onassis prý za jeho záchranu nabízel lékařům celé své jmění. Dokonce je přemlouval, aby synovo tělo zmrazili a počkali s léčením mnohačetných zranění na dobu, kdy bude medicína na vyšší úrovni. Přátelé a příbuzní mu to rozmluvili, prý duše Alexandra musí dojít pokoje.

Víme, že manželství Jacqueline a Aristotela nebylo vůbec šťastné. Do konce života litoval, že kvůli ní opustil milovanou Marii Callas.

Jana O., Pardubice

Snažme se jeden druhému porozumět

Zaujal mě dopis paní Marie V. z Hradce Králové ve SPIRITU č. 23, který byl otištěný pod názvem Důvěra za důvěru.

Před 24 lety jsem pracovala jako účetní na Geodézii. Jednoho dne přišel pán a nechal si okopírovat snímek, kousek svého pozemku. Pracovnice, která snímek vyhotovila, na něm požadovala 50 Kč. On se omlouval, že jede okolo a nutně to potřebuje hned, že to někam musí hned odevzdat a že peníze přinese druhý den. Nikdo mu nechtěl vyhovět. Ocitla jsem se tam náhodou a když jsem viděla jeho zoufalý obličej, tak jsem mu těch 50 korun dala. Moc mi děkoval, že jsem ho zachránila a že mi peníze hned druhý den přinese. Neumíte si představit, co jsem si od kolegů vyslechla - že snad peníze tisknu a zrovna já mám na rozdávání.

Měla jsem však pocit, že nejsem na světě zbytečně a že jsem pomohla sympatickému člověku a ještě jsem mu dala šanci věřit v dobro lidí. Druhý den mi ty peníze přinesl a k tomu velikou čokoládu.

Podobný případ se mi stal u pokladny, když jsem byla zaměstnaná jako prodavačka. Jedné zákaznici chyběly dvě stovky. Viděla jsem, že je unavená, neměla už sílu se vrátit domů pro peníze. Nerozmýšlela jsem se ani minutu a těch 200 korun jsem ze svého do kasy dala. Druhý den mi peníze s velkými díky přinesla.

Když věříte a chcete věřit, tak není co řešit. Jeden pro druhého bychom měli mít srdce na dlani. Určitě se nám to „nahoře“ vrátí. Nebuďme tedy lhostejní, věřme i v této nelehké době v dobro člověka a snažme se jeden druhému porozumět.

Jana Š.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2504898
DnesDnes530
VčeraVčera601
Tento týdenTento týden3150
Tento měsícTento měsíc16244

Partnerské weby

apartman banner