Zaříkání proti uřknutí

Se zájmem jsem si přečetla článek Pomoc v případě uřknutí, který jste otiskli v čísle 22. Moc mě zaujal, protože jsem se na vlastní kůži s tímto fenoménem

setkala. Tenkrát jsem ovšem neznala zaručené prostředky, které proti uřknutí nabízí autor článku.

Vlastně ani nevím, zda to bylo uhranutí. Na dovolené v Řecku se mi najednou udělalo špatně od žaludku. Místní tvrdili, že to je určitě způsobené od „zlého oka“. Tak se tam totiž nazývá ono uhranutí. Nabídli mi, že mi pomohou, protože hodně Řekyň, zvláště těch starších, ovládá schopnost vyléčit mnoho nemocí zaříkáním. Byla jsem zvědavá, tak jsem souhlasila.

Ocitla jsem se na vesnickém dvorku mezi kozami a drůbeží. Paní v černém oblečení přede mě postavila mísu s vodou a kápla do ní olivový olej. Až později jsem se dozvěděla, že klesne-li kapka oleje ke dnu, je to špatné. Pokud jste si do této doby mysleli, že olej vždy plave, pak jste se mýlili. Prý v případě uhranutí to neplatí. Žena zatím mumlala jakási zaříkávadla, potom mi udělala křížek na čelo, dala vypít skleničku čirého alkoholu a vyzvala mě, abych udělala asi pět kroků. Závěrem jsem dostala ke snědku kousek chleba s olivami.

Nevím dodnes, co to způsobilo, ale okamžitě mi bylo lépe. Od té doby věřím, že zdravotní problém může opravdu vzniknout od „zlého oka“.

Karla M., Liberec

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2504918
DnesDnes550
VčeraVčera601
Tento týdenTento týden3170
Tento měsícTento měsíc16264

Partnerské weby

apartman banner