Zázrak zrození

Před pár lety jsem si na burze drobného zvířectva koupila pár křepelek, které jsou už dnes ve volné přírodě vzácností. Samička snesla vajíčko, ale opustila ho. A tak manžel zhotovil malou bedýnku, nahoru postavil

formu od bábovky, do níž namontoval žárovku. Do této líhně jsme dali ještě tři vajíčka od liliputích slepiček a nastavili teplotu na 39 stupňů. Pak mi nastal kolotoč. Vajíčka jsem musela každou čtvrtou hodinu, ve dne i v noci, otáčet a rosit vodou. Za týden, při prosvícení slepičích vajíček, jsme uviděli červené žilky i černý bod očí, který se pohyboval a jako by smršťoval.

Osmnáctý den jsem přišla do pokoje a z bedýnky se ozývalo slabé pískání. Křepelčí strakaté kuřátko nebylo o moc větší než čmelák. Za pár hodin začalo samo zobat uvařená vajíčka s řebříčkem a pampeliškou. Za dva dny se přede mnou začala klubat slepičí kuřátka. Prorazila naklovanou skořápku a ulehla do písku. Každý den rychle rostla, ale křepelka byla čilejší. Když jsem ji pustila na podlahu, zkoušela létat. Ale nejraději se ohřívala v mé dlani a ráda mi vyskočila i na hlavu a přebírala mi vlasy.

Vyrostl z ní krásný sameček. Volal na mě zvukem připomínajícím slovo „pur“. Tak jsem mu takto začala říkat. Na podzim však začal být neklidný. Jednoho dne si našel skulinku a vyletěl ven. Bezpochyby do teplých krajin.

Zdeňka S., Uherské Hradiště

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2430857
DnesDnes306
VčeraVčera669
Tento týdenTento týden975
Tento měsícTento měsíc975

Partnerské weby

apartman banner