Pomoc přišla díky snu

Povím vám o jednom svém snu, který se mi zdál před lety. Oba mí synové sloužili v armádě, každý u jiné posádky. Můj manžel již tehdy nebyl mezi živými, ale přišel za mnou ve snu. Říkal mi: „Vzbuď se, ty si tu spíš a po tvém synovi střílejí. Tak se

postav před něj, ať ho zachráníš.“

V tu chvíli mě popadla hrůza a ptala jsem se, který je to syn. On jen odvětil, že můj. Jenže to jsou oba synové. Tak jsem v tom snu ze strachu o ně začala skákat s rukama nad hlavou. Představovala jsem si, že oba stojí za mnou a já je tak chráním svým tělem.

Ten sen mě vyděsil, a proto jsem hned ráno oběma synům volala. Jeden z nich to vzal, věděla jsem tedy, že je v pořádku. Ale druhý, letecký mechanik, byl stále nedostupný a až po třech dnech jsem ho viděla. Měl spálené vlasy, jak mu těsně nad hlavou proletěla kulka. Byla jsem moc ráda, že se nestalo nic vážnějšího a že je můj syn na živu. Zašla jsem na hřbitov, zapálila svíčku a zemřelému manželovi poděkovala.

Eva S., Pardubice

 

Kniha je nejlepší přítel

V čísle 11 mě zaujala glosa o knihách, která byla věnována Měsíci čtenářů. S její autorkou opravdu souhlasím. Já sama jsem velká čtenářka. V době, kdy byly knihy levnější, jsem jich nakupovala desítky ročně, i když má knihovna už trochu praskala ve švech. Pamatuji si na takzvané knižní čtvrtky, kdy se od rána před mnoha prodejnami knih tvořily dlouhé fronty. Tenkrát byl v kurzu Bohumil Hrabal, Vladimír Páral, Jarmila Loukotková (její historické romány jsem milovala). Je pravda, že někteří zahraniční autoři nevycházeli vůbec, s jejich tvorbou jsme měli možnost se seznámit až později. Nyní jsem v důchodu a nemůžu si dovolit tolik knížek kupovat. Ale o to pilnější jsem návštěvnicí knihovny. Každý měsíc vychází tolik novinek, že je z čeho vybírat. Pravda, někdy sáhnu vedle a půjčím si knížku, která mě vůbec nezaujme, a odložím ji po přečtení pár stránek...

Ke čtení vedu i má dvě vnoučata. Když byla malá, ráda jsem jim čítávala pohádky na dobrou noc. Raději jsem však brala klasiku, ty moderní mi někdy připadaly dost zvláštní. Sháněla jsem je po antikvariátech, protože nové jsou velice drahé. Dnešní děti ale většinou raději sáhnou po tabletech nebo po mobilech a knížky jim nic neříkají. To je veliká škoda.

Věra S., Olomouc

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2586052
DnesDnes25
VčeraVčera794
Tento týdenTento týden4945
Tento měsícTento měsíc16416

Partnerské weby

apartman banner