Olivový olej by se měl stát každodenní součástí zdravého jídelníčku, neboť obsahuje méně nasycených kyselin než jiné rostlinné oleje. Nesporně se řadí k nejzdravějším tukům na světě. Olivový olej je však považován i za účinný všelék, může pomoci s běžnými neduhy. Zlepšuje

činnost žaludku, snižuje riziko onemocnění srdce a cév, je dobrým ochráncem před onkologickými chorobami. Rozsáhlé vědecké výzkumy naznačují, že olivový olej chrání před rakovinou tlustého střeva a konečníku. Středozemní národy, u nichž je olivový olej neodmyslitelnou součástí jídelníčku, mají mnohem menší sklon k srdečním onemocněním, hlavně infarktu, než obyvatelé v jiných částech světa.

Bez olivového oleje se neobejde ani domácí lékárnička. Například teplý olivový olej uleví ztuhlým svalům, jemná masáž svaly prohřeje, bolest povolí. Také je výborným prostředkem při unavených nohách po celodenní zátěži. Nohy se ponoří do umyvadla s teplou vodou, přidají se dvě lžičky olivového oleje spolu s některým z esenciálních olejů, například levandulovým nebo borovicovým. Vznikne příjemná lázeň, která odplaví nejen únavu a tíhu nohou, ale také stres, negativní myšlenky. Víte, že polévková lžíce olivového oleje užívaná nalačno po ránu podporuje správnou činnost střev, je výbornou prevencí proti zácpě, nadýmání a pálení žáhy? Pravidelné používání olivového oleje v kuchyni je podle celé řady seriózních výzkumů také vhodnou prevencí proti stařecké demenci, Alzheimerově chorobě, přispívá k dlouhověkosti.

V kombinaci se zeleninou se stává olivový olej významným ochranným faktorem před rakovinou trávicího traktu, pomáhá snižovat krevní tlak. Je také doporučovanou kuchyňskou surovinou pro diabetiky, neboť pozitivně ovlivňuje glukózový metabolismus a také se mu připisují detoxikační účinky.

Olivovému oleji blahořečí i přírodní medicína. V nejrůznějších receptářích najdeme spoustu osvědčených rad, jak si poradit s běžnými potížemi. Například pár kapek oleje nakapaných do ucha má zmírnit jeho bolesti. Pomůže se škrábáním v krku, olivovým olejem se doporučuje potírat místa, která jsou postižena lupénkou. Je nápomocný při vyrovnávání hormonální hladiny, což ocení zejména ženy v klimakteriu, poradí si se spáleninami při nadměrném opalování. Někteří léčitelé doporučují olivový olej k pročištění trávicího traktu.

(se)

DODATEK

Olivový olej špičkové kvality - krétský extra virgin - si můžete objednat prostřednictvím zásilkového obchodu Spirit centrum na telefonních číslech: 800 050 259 nebo 472 744 568, na e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a také v e-shopu na www.spiritobchod.cz

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2505459
DnesDnes518
VčeraVčera573
Tento týdenTento týden3711
Tento měsícTento měsíc16805

Partnerské weby

apartman banner